Serie A 2021/2022

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    210
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.165
Поени од реакции
3.976
Фала богу на крајот на сезонава им истекуваат договорите на Ибра и Ромањоли и Милан повеќе нема да си има работа со таа свиња дебела.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
5.065
Поени од реакции
9.567
Фала богу на крајот на сезонава им истекуваат договорите на Ибра и Ромањоли и Милан повеќе нема да си има работа со таа свиња дебела.
Свињата е агент и на Де вриј,Верати,Михтријан па не гледам дека прават некои проблеми.
Барем за Де Вриј сум 100% сигурен,јер Интер...

Сакам да кажам дека е невкусно да се обвинува само Раиола,сигурно не им става пиштол на чело да летаат по милиони на Погба,Халанд,Донарума и другарчињата.

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 
Член од
12 јули 2018
Мислења
678
Поени од реакции
1.557
Го ебаме ежо вечер, пола тим в болница, ама колку толку Шчесни влева надеж за барем едно бодче.
 
Член од
12 јули 2018
Мислења
678
Поени од реакции
1.557
Кој се недостапни од подобрите Жиру Ибра и?
Калабрија, Флоренци изгледа кој требаше да го замени, можно е и Мењон го болело раката, ама веројатно ќе стартува со една рака, Крунич... И од новите Бакајоко и Месиас.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
2.695
Поени од реакции
5.925
Калабрија, Флоренци изгледа кој требаше да го замени, можно е и Мењон го болело раката, ама веројатно ќе стартува со една рака, Крунич... И од новите Бакајоко и Месиас.
Значи у глобала Калабрија од прва постава и еден од Жиру и Ибра, за прв тим да извади Милан не е страшно ама за замени...
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.160
Поени од реакции
6.344
Каљари и Верона во ист момент ги вртат утакмиците против Римските клубови, 1-2/2-1 :)
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.122
Поени од реакции
2.766
Свињата е агент и на Де вриј,Верати,Михтријан па не гледам дека прават некои проблеми.
Барем за Де Вриј сум 100% сигурен,јер Интер...
Кај и да е, ако има понуда за Де Вриј немој да се чудиш да прави проблем и со него, веќе имаше шпекулации дека свињата бара супер јака плата за неговиот клиент ако сака да му продужат договор нашите.

Со Арапите мало морген, валјда нема да си пука у своја нога, знае он каде се парите не е глуп да прави проблеми таму за еден факинг Верати, а на другата страна да си затвори порта за други потенцијални трансфери каде се вртат големи милјони. Михитаријан е играч кој не вреди пет пари, на тие години и он супер е каде што е, нема никад да најде подобро, така да сметам дека свињата прави проблем со сите клубови со исклучок на ПСЖ, едно време беше Јувентус но има сменето дрес во последно време.

Инаку нема појак од свињата како фудбалски агент, просто нема никад на свет да најдете сличен кој успева да им осигура такви договори на своите клиенти, па макар и да бидат најголеми флопови.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
4.822
Поени од реакции
8.349
Калабрија, Флоренци изгледа кој требаше да го замени, можно е и Мењон го болело раката, ама веројатно ќе стартува со една рака, Крунич... И од новите Бакајоко и Месиас.
Па добро барем улогата на фаворит ќе припадне на Јувентус а вие со помал притисок ќе влезете во утакмицата. На крај може и подобро ќе испадне.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom