Serie A 2021/2022

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    218

Filip Telford

street blade
Член од
20 јули 2020
Мислења
4.878
Поени од реакции
32.008
Раиола ќе си го одвлечка Де Лихт од Јувентус летоска. :icon_lol:
Само прашање е дали ќе одере некој клуб или Јуве ќе пријави загуба. Не дека имаа некој ќар од него но добро, барем финансиски да си ги вратат милијардите колку што го платија.

Ќе им го учука Ромањоли. :D
 

џимеј

Модератор
Член од
4 март 2007
Мислења
10.108
Поени од реакции
23.923
Каква свињетина е Раиола, Шеќеринска во фудбалскиот свет. Ден пред дербито дава изјава дека капитенот на Милан може комотно да си оди како слободен играч во Јуве, а дека најдобриот дефанзивец во составот на Јуве всушност може да остане а може и не. Ничим изазван се ова. Како бе тогаш кога ни го копаа гробот оризарите не се деси добар грд и лош пресметка меѓу раиола и фасобели.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
2.399
Поени од реакции
4.509
Мино ти е агент што секој би го посакал. Прешао игрицу.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
4.788
Поени од реакции
6.840
Мино ти е агент што секој би го посакал. Прешао игрицу.
Пред некој ден (можеби и тука) прочитав дека негов фудбалер нема освоено ЛШ. Не знам колку е точно или се земени во предвид само најизвиканите имиња.
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
256
Поени од реакции
719
Пред некој ден (можеби и тука) прочитав дека негов фудбалер нема освоено ЛШ. Не знам колку е точно или се земени во предвид само најизвиканите имиња.

На прв поглед од листава, само Максвел со Барса 2010/11 има земено ЛШ, ама од тие шо се активни сега нема никој мислам.

А и прашање е дали му бил агент на Максвел тогаш секако.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
16.684
Поени од реакции
13.697
Раиола ќе си го одвлечка Де Лихт од Јувентус летоска. :icon_lol:
Само прашање е дали ќе одере некој клуб или Јуве ќе пријави загуба. Не дека имаа некој ќар од него но добро, барем финансиски да си ги вратат милијардите колку што го платија.

Ќе им го учука Ромањоли. :D
Јас мислам сака нов договор за Де Лигт, со оглед дека Дибала ќе добие можи плата колку него или повисока со оглед дека Роналдо не е поќе тука.

Ќе труе свинчето. Чим не занима Донарума толку години од Милан без ЛШ….Ако не фатиме место за ЛШ тогаш мислам е реално сценарио.

Сепак Де Лигт има клаузула 125-150мил.
Ме нервира што си го дадоа Демирал и Ромеро така лесно. Не е баш лесно да замениш цела одбрана во еден прелазен рок.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.331
Поени од реакции
4.118
Каква свињетина е Раиола, Шеќеринска во фудбалскиот свет. Ден пред дербито дава изјава дека капитенот на Милан може комотно да си оди како слободен играч во Јуве, а дека најдобриот дефанзивец во составот на Јуве всушност може да остане а може и не. Ничим изазван се ова. Како бе тогаш кога ни го копаа гробот оризарите не се деси добар грд и лош пресметка меѓу раиола и фасобели.
Само куршум за Мино.
 

Jankoff

ATP Expert
Член од
4 септември 2019
Мислења
586
Поени од реакции
626
Јас не познавам еден човек кој рекол БРАВО МИНО ДОБАР АГЕНТ СИ..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom