Serie A 2021/2022

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    211

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
26.519
Поени од реакции
48.016
Верона со Интер ми делуваше сосема солидно, освен што умреа од играње пресинг и не можеа да одат последните 20 минути. Мислам дека избрзаа, јебига лош старт е ама ене го Алегри со еден бод па не го бркаат :D
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
12.627
Поени од реакции
18.473

Каков агент овој Тудор има и му боде свака година работно место свака част!

Иначе нов тренер на Каљари најверојатно големиот маг на фудбалската игра и права фраерчина, големиот Валтер Џиги Мацари:vozbud:
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
9.601
Поени од реакции
16.117
Се очекува @Syn со неговите детални описи за магот.

Еден од омилените периоди на форумот ми е кога Мацари им беше тренер на Интер. Фан клубот историја им испиша тогаш, 90% од муабетите се од тоа време.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
1.946
Поени од реакции
2.569
Да . Само се активира плус пакет кој не се наплаќа доколку веќе ги имате другите канали.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom