Serie A 2021/2022

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    213
Член од
23 февруари 2015
Мислења
928
Поени од реакции
1.421
Jebiga mora i vakvi pobedi nekogas kaj sto ne gi zasluzuvas. Sasuolo ke kine bodovi na golemite ekipi, strasen brz napad imaat. Next stop Verona.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
4.671
Поени од реакции
6.580
Рома ја погледнав малку во прво коло и вчера цел натпревар и не ми изгледаат добро. Секако дека е свесен и Мурињо, па пробува на секој начин, ако не друго, да добие максимална борбеност, галванизација (што викаше Ќиро Блсжевиќ) и да гризаат на терен како кучиња. Затоа трчање, гушкање, скокање.

Сасуоло го продаде Локатели, но пак има добар среден ред со Макси Лопез и Фратези. Повторно погодија и со тренер.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
26.543
Поени од реакции
48.169
Се молат Спалети и Алегри да не го глумат Мурињо.
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.169
Поени од реакции
6.365
Рома ја погледнав малку во прво коло и вчера цел натпревар и не ми изгледаат добро. Секако дека е свесен и Мурињо, па пробува на секој начин, ако не друго, да добие максимална борбеност, галванизација (што викаше Ќиро Блсжевиќ) и да гризаат на терен како кучиња. Затоа трчање, гушкање, скокање.

Сасуоло го продаде Локатели, но пак има добар среден ред со Макси Лопез и Фратези. Повторно погодија и со тренер.
Не ќе да погодуваат, очигледно знаат, пази секој тренер што им доаѓа исто тера напаѓачки фудбал, контри, полуконтри, ама и ептен лоша одбрана.

Тренери си мењаат ама си продолжуваат кај што застанале ланската сезона. Дали е тоа стратегија на клубот, изгледа да.

Овој новиот на Сасуоло го пикна Емполи у прва лига.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
12.631
Поени од реакции
18.498
Нерешено беше реален резултат. И Пелегрини два пати испаѓаше сам пред голманот, плус Абрахам и Тами по една шанса 100цента

Значи Тами Абрахам имал две стопостотни шанси? :icon_lol:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.565
Поени од реакции
8.254
Значи Тами Абрахам имал две стопостотни шанси? :icon_lol:
Абе Шуми сакав да пишам све да им ебам :D
Мислејќи на Шомуродов или како се вика не можам да го погодам:P
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
4.952
Поени од реакции
9.146
Член од
30 јануари 2008
Мислења
12.631
Поени од реакции
18.498
Пупоне можеш слободно да постираш табела! Да се укључат фанови на уште една екипа у играва со постирањево табеле, пошто Јувенташиве нема да играа нас годинава изглеа :pos:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.565
Поени од реакции
8.254
Рома ја погледнав малку во прво коло и вчера цел натпревар и не ми изгледаат добро. Секако дека е свесен и Мурињо, па пробува на секој начин, ако не друго, да добие максимална борбеност, галванизација (што викаше Ќиро Блсжевиќ) и да гризаат на терен како кучиња. Затоа трчање, гушкање, скокање.

Сасуоло го продаде Локатели, но пак има добар среден ред со Макси Лопез и Фратези. Повторно погодија и со тренер.
Фали екстра јак играч во средина, а бековите ни се на рамниште на Џенова. Да се врати Спинацола на зима, каков што беше на светското и да се пазарат добар десен бек и екстра средњак, можеби ќе заличиме на нешто, вака сме далеку од сериозна екипа, барем за највисоки дострели. За да фатиме 4то место, можеби вакви како што сме, мислам дека имаме шанси.. ипак игравме против не толку наивни екипи како Сасуоло и Фиорентина на почеток на сезона и победивме и тоа ми дава некаква надеж..
Најлошо од се во оваа Рома сега за сега е што сеуште го имам чувството дека кога не притиска противникот, лесно доаѓа до гол шанса. Тоа е баш ради немање на квалитетен средњак и лоши бекови, а и централните не се на некое завидно ниво, првично оти се млади и неискусни..


Ќе видиме таму после Лацио, со посериозните екипи како ќе се понашаат, со Фонсека се понашавме како најголеми пички во дерби, сега на страна римското дерби, кое е од друг калибар, едвај чекам да видам како ќе играме против Јуве,Милан,Интер и Наполи..
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
4.671
Поени од реакции
6.580
ЕДФ е првиот кој го ногираа..
Пред некој ден пишувавме дека во Сасуоло точно знаат во кој правец сакаат да одат, а тоа се гледа и со изборот на тренерите. За разлика од нив Верона реши да експериментира.

Доведоа тренер различен од Јуриќ, а не одработија добро на трансфер пазарот, ниту се спремни да чекаат тренерот да наметне свои идеи. А башка што нивните добри резултати не соодветствуваа со квалитетот на играчите, односно Јуриќ заврши одлична работа.

Друг клуб кој направи голема промена е Лацио. Тие пробаа колу-толку да му доведат некои фудбалери на Сари, но далеку е тоа од добро. Од сите тренери, Сари е во најтешка положба.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom