Serie A 2021/2022

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    211
Член од
8 јануари 2012
Мислења
13.285
Поени од реакции
34.200
Лацио има баш никаква клупа, како планираат само со 11 до 13 играчи цела сезона да тераат, ќе им биде апла тешко.
Башка доста битни играчи што им носеа бодови беа Кореа и Kаиседо, сеа освен трупот Муриќи мислам дека ништо немаат на клупа, а тој ми е све само не компатибилен со стилот на Сари.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
4.984
Поени од реакции
13.403
Башка доста битни играчи што им носеа бодови беа Кореа и Kаиседо, сеа освен трупот Муриќи мислам дека ништо немаат на клупа, а тој ми е све само не компатибилен со стилот на Сари.
Офанзивно не се лоши воопшто. Го пазареа Закањи и Педро, а го вратија и Фелипе Андерсон.
Најголемиот проблем за нив е што немаат класични централни играчи од средниот ред кој би ја неутрализирале играта на противникот. Алберто и СМС се премногу офанзивни да они му помагаат на Леива при дефанзивна игра. Мојот човек Акпа Акпро изгледа не е по мерка на Сари. Оној новион Тома Башиќ, појма неам што играч е.
А богами и со Хисај по левата страна цела сезона тешко дека ќе парираат на офанзивни тимови.
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.162
Поени од реакции
6.352
Башка доста битни играчи што им носеа бодови беа Кореа и Kаиседо, сеа освен трупот Муриќи мислам дека ништо немаат на клупа, а тој ми е све само не компатибилен со стилот на Сари.
Каиседо на Џенова им го дадоа баш чудно, овој лани само колку бодови им донесе што влагаше од клупа.
Една повреда на Имобиле отиде возот, ама и одбраната не им е нешто нај, нај.

Денес тотално беа угушени, една шанса немаа.
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.162
Поени од реакции
6.352
Каква утакмица Рома-Сасуоло уште се чудам како после израмнувањето на Сасуоло, успеа само еден гол да падне, врчеа шанси на двете страни.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
7.593
Поени од реакции
18.571
Дајте видео од спринтот.
Луд лик е Мурџо, загарантиран циркус има во лигата. :D
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.560
Поени од реакции
8.245
Многу среќа имаше Рома, 2-3 зицери промашија Сасуоло. Мурињо најјачи! :love:
Нерешено беше реален резултат. И Пелегрини два пати испаѓаше сам пред голманот, плус Абрахам и Тами по една шанса 100цента
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
26.519
Поени од реакции
48.017
Нерешено беше реален резултат. И Пелегрини два пати испаѓаше сам пред голманот, плус Абрахам и Тами по една шанса 100цента
Честито победа, не мислев да омаловажувам, фудбалот е некогаш ролеркостер, не се знае до крај како ќе се сврти. Уживајте во Мурињо шоу :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom