Serie A 2021/2023

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    292
Статус
Затворена за нови мислења.

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.234
Поени од реакции
41.545
Toj sto snimal treba da se ubie javno, da se obesi najverojatno i posle teloto da mu se zapali, zemal ograda mi snima dur se groftaat ovie dole jezivo, kopile edno glupo ti se naseram u stolicata i terasata ili sto i da e toa.
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Штета за Иван Јуриќ, заглави у клуб кој тапка во место... лани колку само ја подобри играта на Торино и беа 100 пати подобро од претходната сезона кога се спасија од испаѓање.

Одамна требаше да го лапне некој тим како Наполи.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.004
Поени од реакции
55.236
Погба страшното засилување според СК 92 Такинарди.

Се глеаме на Водици, со помин нека е и со лесно нека пројде коленцето, се надеваме дека нема да те врти на промена на времето.

Хохогба.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.763
Поени од реакции
13.410
Ајде до некаде и ќе разберам за домашниот пазар, Германците се финансиски помоќни имаат и поинаков однос кон нивниот фудбал, но речиси дупло повеќе да заработуваат од тв права на надворешен пазар!?


Милан, Јуве, Интер, се планетарно популарни клубови, не толку, но свои фанови по цел свет имаат и други клубови од лигата и ти губиш битка со лига во која има еден бренд кој има навивачи низ цел свет, плус 99% се знае кој ќе ја освои уште пред да почне.

Шпанија заработува ×4.

 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Имаше многу добра причина зашто никој освен Јуве посериозно не загриза за Погба. Од истата причина што ни еден сериозен тим не загриза за Дибала. Тоа се играчи кој повеќе прашина се крева него ли што вредат толку. Јуве мислеа Погба од 2013 година го земаат, а реално никад нема пак да биде тоа што беше. Што ради повреди , друго ради однесување.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Ајде до некаде и ќе разберам за домашниот пазар, Германците се финансиски помоќни имаат и поинаков однос кон нивниот фудбал, но речиси дупло повеќе да заработуваат од тв права на надворешен пазар!?


Милан, Јуве, Интер, се планетарно популарни клубови, не толку, но свои фанови по цел свет имаат и други клубови од лигата и ти губиш битка со лига во која има еден бренд кој има навивачи низ цел свет, плус 99% се знае кој ќе ја освои уште пред да почне.

Шпанија заработува ×4.

Пишав неколку пати за ова минатата сезона. Изгубиле договорите со Беин за арапскиот маркет и таму гледаат бесплатно Серија А. Покрај тоа имаат изгубено договор и со уште некои азиски земји, Австралија...

Screenshot_20220728-164210_Chrome.jpg


Пишуваше овој истиов дека нема Беин туку Абудаби спортс ќе ги пренесува натпрееварите и за тоа ќе плателе 80 милиони за три сезони додека претходно Серија А за тој пакет наплаќале 100 милиони по сезона.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.843
Поени од реакции
8.691
1/4 финале: Интер - Аталанта и Јувентус - Лацио а од другата страна: Рома - Наполи и Милан - Фиорентина.
Ова е доколку нема некои изненадувања.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Дечки ако сака некој да отвара тема нека отвори. Ја требаше ама стварно немам скоро ич слободно време.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom