Serie A 2021/2023

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    292
Статус
Затворена за нови мислења.

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.645
Поени од реакции
2.614
Нека дојде Вајналдум и уште еден стопер па ќе ви ја кажемо гачката..
Свршуете на Бремер али полека малце.. Во 3ка ќе игра Алегри? Батето никад со 4 позади не играл.. Погба до кога е аут? И да дур е Алегри во Јувентус уживајте останатите..
абе све си ти у право само забораваш една ствар, Дибала у Јуве играше напред со Игуаин, сега ќе игра со Абрахам.. да не ме сфатиш погрешно, Тејми е сосема солиден фудбалер ама Гонзало беше феноменален тоа е разликата.. ако добро памтам уште го држи рекордот со најмногу голови во Серија А у сезона ( 36 у Наполи). Муабетот ми е и да дојде Вајналдум, ќе треба да се навикнат новиве играчи на нова средина, нови соиграчи, нов тренер итн итн.. ја мислам од идна година можат да се појаки, дека сезонава ќе им е ко уигравање и ќе догураат 5-6 место, ако имаат среќа и 4то некако. А Бремер е звероња, и ја да бев за Јуве и ја би "свршуел" .
 
Член од
28 октомври 2021
Мислења
1.091
Поени од реакции
2.145
Дибала е топ трансфер за Рома, можеби и најдобар трансфер летово во Италија, сите потајно се надевате дека ќе дојде кај вас, но не признавате за да не јадете ремет овде на темава.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.655
Рома е мал клуб, ваквиот голем пречек на Дибала, е доволен аргумент за тоа.

Дибала ваков пречек никад немаше да добие од Интер/Милан или било кој друг голем клуб во светот.

Според мене Дибала има само еден начин да им се одложи за овој масовен и респектабилен пречек, а тоа е резултати на теренот(голови) а зошто да не и освојување на Скудетото со Рома.

пс. Мурџо не се шали, прави компететивна екипа во тоа нема дилема.
Баш напротив, големината на клубот некогаш се познава по ваквите гестови.
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Миланезиве спијат ко на трансфер пазарот, спремаат ли нова тема или слабо мотивација за одбрана на скудето?
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.236
Поени од реакции
5.159
Миланезиве спијат ко на трансфер пазарот, спремаат ли нова тема или слабо мотивација за одбрана на скудето?
Трансфер пазарот ни се премести на бувљак, ако се најде некој циган за 4-5 миљона топ ако не ќе се јачаме дека не ни треба никој.
У спротивно на секој пост Кастиел ќе ни дели хехнца и ќе ни вика да не се траскаме од земја...тоа е кога од еден ментално нестабилен шериф ( Сашко ) преоѓаш на друг ментално нестабилен шериф у фан клуб Милан :icon_lol:
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.750
Поени од реакции
8.836
Миланезиве спијат ко на трансфер пазарот, спремаат ли нова тема или слабо мотивација за одбрана на скудето?
Ако му се тргаат и овој пат можи пак ќе освојат ништо чудно
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.260
Поени од реакции
22.484
Миланезиве спијат ко на трансфер пазарот, спремаат ли нова тема или слабо мотивација за одбрана на скудето?
Чекаме да го потпишат Кетеларе и ќе отвориме.
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.226
Поени од реакции
6.707
Рома е мал клуб, ваквиот голем пречек на Дибала, е доволен аргумент за тоа.

Дибала ваков пречек никад немаше да добие од Интер/Милан или било кој друг голем клуб во светот.

Според мене Дибала има само еден начин да им се одложи за овој масовен и респектабилен пречек, а тоа е резултати на теренот(голови) а зошто да не и освојување на Скудетото со Рома.

пс. Мурџо не се шали, прави компететивна екипа во тоа нема дилема.
Ниту на Рома, ниту на Дибала желбата не беше за ваков пречек и одма голем притисок да се става врз самиот играч. Огромен притисок од самата фан база, од јавноста и од медиумите пред се и затоа се направи пречекот синоќа, и секоја чест за тоа. Таква атмосфера, таква емоција и таква поддршка да дадеш на нов играч.

Иначе, Рома е мал клуб во однос на што? Во однос на трофеи можеби, меѓутоа во однос на фан база, страст, љубов, легенди, икони на клубот е далеку од мал клуб.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.612
Поени од реакции
81.305
За што се тепаат? Некој да преведе што викаат
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.729
Поени од реакции
9.712
За што се тепаат? Некој да преведе што викаат
Sportitalia reported there had been a row during Vagnati’s visit to the pre-season training camp in Austria today because the coach is furious at the lack of reinforcements on the transfer market.

Vagnati was heard repeatedly shouting “don’t raise your voice to me, you have no respect! I defend you from everyone!”

Juric, meanwhile, largely stuck to shoving and telling Vagnati to “go **** yourself.”

In the final blows of the row, Vagnati could be heard shouting: “I always defend you from that ****-head,” perhaps referring to President Urbano Cairo, which raises a whole new set of questions.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom