Serie A 2021/2022

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    280
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 октомври 2010
Мислења
5.890
Поени од реакции
9.708
Имаше право Стекот кога кажа дека Интер со овој трансфер драстично си ја зголеми популарноста во Албанија, Косово, Македонија па и Црна Гора. :)


А бе еден голем и важен пазар освојувате. :D
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
5.910
Поени од реакции
18.092
Eagle energy drink пробива пазар во град Милано :cool:
И RC Cola. :D


А бе еден голем и важен пазар освојувате. :D
Па не е и дека е мал.
Еве, Милан е најпопуларен клуб во Албанија. Фејсбук статистика - Милан - 370к+ лајкови, Интер 200к+, Јуве 170к+

Спореди ги слободно со останатите држави од регионов и ќе видиш дека е еден од најбрзо растечките пазари во моментов.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
2.883
Поени од реакции
5.820
Ќе се перат црни пари преку Аслани у Интер. Сити и Псж од нафта, Интер од кока.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
5.890
Поени од реакции
9.708
И RC Cola. :D
Па не е и дека е мал.
Еве, Милан е најпопуларен клуб во Албанија. Фејсбук статистика - Милан - 370к+ лајкови, Интер 200к+, Јуве 170к+

Спореди ги слободно со останатите држави од регионов и ќе видиш дека е еден од најбрзо растечките пазари во моментов.

Прво, не мислам дека цел Балкан, дури и со дијаспората е некој голем пазар за било кој клуб.

Второ, веќе се поделени картите. Се знае кој за кого навива, многу нови фанови не може да донесе. Дури и да биде Интер најпопуларен клуб, да ги надмине тие 370к и да направат прослава за освоен куп во сред Тирана, како што направија за освоено првенство овие за Милан, пак нема нешто многу финансиски да профитира Интер.


Овој трансфер е поинтересен од фудбалски аспект, а не од маркетиншки.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
5.910
Поени од реакции
18.092
Прво, не мислам дека цел Балкан, дури и со дијаспората е некој голем пазар за било кој клуб.

Второ, веќе се поделени картите. Се знае кој за кого навива, многу нови фанови не може да донесе. Дури и да биде Интер најпопуларен клуб, да ги надмине тие 370к и да направат прослава за освоен куп во сред Тирана, како што направија за освоено првенство овие за Милан, пак нема нешто многу финансиски да профитира Интер.


Овој трансфер е поинтересен од фудбалски аспект, а не од маркетиншки.
Абе повеќе беше заебанција тоа дека маркетиншки потег било ова. Се разбира дека освен ако не е Кинез, Јапанец, Кореец или некој од оние Индонезија,Тајланд, нема зашто да се гледа маркетиншкиот дел при купување на некој играч.
Чисто само коментирав колку италијанските клубови се популарни во Албанија.
На пример, Интер Тифози Балкан имаат некои 50к од кои многу се Косово и Албанија, додека само Интер Клуб Албанија има 4 пати повеќе. Јасно е дека освен гледаност на СуперСпорт Косово и 10к лајкови плус кога ќе даде гол, нема ништо друго да смени неговото доаѓање од таа гледна точка.
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.296
Поени од реакции
3.236
Од пушење кур, фудбалски агент не бива.

пс. Овој не го жалам но можеше да биде многу повеќе од папучар во животот.
 
Последно уредено:

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
5.762
Поени од реакции
12.111
Испадна дека е влажен сон на некое египетско детенце од 47 години што ја админувало локалната страница на АЦ Милан Египет.
Мислам во групата Милан Балкан или некоја друга српска група на фб се оградија од глупостите на дететео.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.604
Поени од реакции
5.635
Што бидна со новата тема или барем преименувајте ја оваа.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom