Serie A 2021/2022

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    280
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 октомври 2010
Мислења
5.790
Поени од реакции
17.521

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
27.048
Поени од реакции
51.017
Штом излезе распоредот за следната сезона, како што е редот, оваа тема оди под клуч а Миланезите нека се договорат кој ќе ја отвори новата тема. Ставете и анкета да се преброиме.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
27.048
Поени од реакции
51.017
Ајде, ќе продолжиме во оваа тема до недела-две пред да почне првенството, штом се завршат дел од трансферите. И во фан клуб Милан да се договорат, никој не сака да отвори тема затоа што знаат дека ќе биде лузерска на крај година, па си ја подаваат топката пред шеснаестерец веќе три дена. :D
Автоматски споено мислење:

@Марли, пренеси им.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
5.790
Поени од реакции
17.521
Досега беше правилото за меѓусебни дуели. Од следна сезона ако лидерот на табелата, на два наврати го победи оној кој му е конкурент за титула, ќе мора да играат и мајсторка за да се одлучи шампионот во случај на крајот од сезоната да имаат ист број бодови. Значи и покрај две победи против директниот конкурент, лидерот би можел да ја изгуби титулата. Најлошо во ваков случај е доколку лидерот има меѓусебен скор од 2-0 и мајсторката ја изгубат на пенали по некои мртви 120 минутни 0-0.
Мајсторка би имало смисла само ако во меѓусебни дуели се со ист скор, ова е чисто money-making одлука.


 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
23.624
Поени од реакции
68.877
Ај лајк ит (y)
 
Член од
23 август 2010
Мислења
35.222
Поени од реакции
94.625
Во натпреварувања каде што се игра двокружен систем, а воедно лигата е составена од минимум 16 екипи, апсолутно мајсторка нема логика. Поентата е да се види кој е подобар на долг рок, во случај на исти бодови фер е да одлучува меѓусебниот па потоа гол разликата. Овака мех некако.
 
Член од
28 октомври 2021
Мислења
711
Поени од реакции
1.460
Во лиги од полош квалитет се прават вакви егзибиции, си ја прифатија судбината.
 

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
23.624
Поени од реакции
68.877
Добро, зошто прават вакви кринџ видеа како ова погоре? Толку немаат луѓе вработени во тоа клубот кои нормално ќе ги преставуваат играчите...? Види го Жанг уклучил лајв стрим и земал со клешти да му ги вади зборовите од уста на орангутанов.


Еве истово :sramezliv: со Инзаги од пред некоја ден...

Што ли смислиле за Лукаку, кога вака го покрија новиот договор со Инзаги?!

Како вовед во порно филм.

 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
5.790
Поени од реакции
17.521
Да, се сложувам. Ептен аматерска презентацијата за Лукаку и Инзаги.
Можат да учат малку од Венеција маркетинг...

37к followers, 47.3к likes на објавава:

 

Filip Telford

иначе?
Член од
20 јули 2020
Мислења
6.280
Поени од реакции
39.649
оооо баба @Ska Maniac


Автоматски споено мислење:

Некој Кристјан некој Косоваре Аслани ехехехехехеххе

Инвазија на орки у Милано, има да се откажат италијанциве и од двата клуба коа ќе видат скапи Поршиња паркирани на тротоар пред кафич со едното тркало остаено на улица да го заобиколуваат иако има пуштено 4 жмигавци и мисли дека се оправдал пред светот.
 
Последно уредено:
Член од
11 октомври 2010
Мислења
5.790
Поени од реакции
17.521
Вчера на објавата на Интер за Аслани од вкупно 100 коментари, 95 беа орли или албанското знаме со црно-плави точки/срциња.
Имаше право Стекот кога кажа дека Интер со овој трансфер драстично си ја зголеми популарноста во Албанија, Косово, Македонија па и Црна Гора. :)

1656670600624.png


Инаку Аслани од свои 2 години е во Италија, говори со тускански дијалект и поседува италијански пасош. Не е нешто многу приврзан со Албанија, ма да не е он ко нашиве дијаспорци и си поштуваат корени па затоа ја избрал Албанија иако реално со вакво CV на 20 години можеше да чека повик и од Италија. Особено што периодов Манчини им даде шанса на доста млади играчи меѓу кои и некои од Серија Б.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom