Serie A 2021/2022

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    280
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.270
Поени од реакции
21.220
Чаланоглу ми беше небитен се до овој момент. Од сега па натаму ќе му се обраќам со Господинот Чаланоглу. :kafence:

Пак Милан шампион, замисли да не беше Интер појак :pos:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
14.960
Поени од реакции
35.846
Не знам како е кај вас ама во Интер се скандираат имињата на сите што оставаат се на терен за тимот. На последниот натпревар цел стадион скандираше Федерико Димарко затоа што го совладаа емоциите. Сите знаеме дека не е ни играч за Интер реално, дури и не чинеше четири бода на стартот, но дава се од себе и публиката му враќа.
Неговата вредност кај тие што го скандирале беше определена од тоа што ни го “начукавте со неговото носење'', подмочувањето кога даде гол и гестот при прославата беа за да се осети сакан и вреднуван.

На крај се осети пенетриран и помочан.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
27.151
Поени од реакции
51.515
Неговата вредност кај тие што го скандирале беше определена од тоа што ни го “начукавте со неговото носење'', подмочувањето кога даде гол и гестот при прославата беа за да се осети сакан и вреднуван.

На крај се осети пенетриран и помочан.
Тоа е твоја перцепција, јас ти кажувам како е кај нас. Никој не го скандираше само затоа што дошол. На дебито тргна одлично и доби овации. После се изгуби како чорап во центрифуга, мислевме дека испушти душа и толку е, за да се врати и да го замени Ериксен достојно. Без Господинот Чаланоглу ние ќе имавме уште повеќе проблеми, тој е најмалку крив што не освоивме скудето.
 
Член од
12 јули 2018
Мислења
981
Поени од реакции
2.614
Кловнов не заслужува сериозно вниамание.
Само за заебанции треба да служи.
202201271-df2c7a2c-2680-4d03-b759-98bb16c113d8.jpg
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
2.987
Поени од реакции
4.579
Патолошка станува опсесијата на миланезите со чалханоглу.
Се гледа кој има опсесија после месец дена завршено првенство со такви изјави дека испадна најголем кловн. Уште го пече го боли.
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.308
Поени од реакции
3.294
Ибра е последниот играч во овој спорт кој може да му јаде кур на Чалха за некаква карма за неосвоена титула во Сериа А, он ќе остане запишан во историјата на фудбалот како пример за тоа како е кога Кармата ќе проработи против тебе.

Момакот прави трансфер од Интер во Барса за да освои ЛШ, а уште таа година Интер освојува ЛШ, го бркаат од Барса како куче и одма тие освојуваат ЛШ без него уште таа година.

Навивачите ги разбираам зошто го навредуваат бидејќи сеуште им пече гзот за трансферот во најголемиот ривал и тоа за 0 евра, ама овој носоњата не го разбирам, плус тоа се смета себеси за некаков професионалец, самобендисано копиле, се надевам дека ќе остане во Милан уште една година.
 
Последно уредено:
Член од
14 април 2012
Мислења
29.270
Поени од реакции
54.667
Каде го зборел Ибрахимовиќ кебапов, па овој се нашол прозван да коментира кој сака да е во центар на внимание и колку заслужил титула?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
13.634
Поени од реакции
36.001
Каде го зборел Ибрахимовиќ кебапов, па овој се нашол прозван да коментира кој сака да е во центар на внимание и колку заслужил титула?
На прославата форсираше Ибра.


Само нека не се праи туракот светец, цела сезона провоцираше.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom