Serie A 2021/2023

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    292
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.763
Поени од реакции
13.411
За тренери:

1. Пиоли - не треба да се објаснува

2. Инзаги - изгуби титула, што требаше да ја освои, но мене ми се допадна како изгледаше Интер сезонава и заслужува второ место. Малку и претераа со критики нашите Саки и Капело. Имаше Интер идеја на игра, убави принципи во секој сегмент од почеток на напад, до завршница. Уште да не е толку голем плачко, пренесува нервоза и врз тимот. Штом почнаа проблеми се гледаше колку е изгубен.

3. Давиде Никола - се мислев помеѓу неколу, можеби сум претерал, но да дојдеш на полусезона и да ја спасиш отпишана Салернитана, заслужува пофалби.
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.056
Поени од реакции
4.031
За тренери:

1. Пиоли - не треба да се објаснува

2. Инзаги - изгуби титула, што требаше да ја освои, но мене ми се допадна како изгледаше Интер сезонава и заслужува второ место. Малку и претераа со критики нашите Саки и Капело. Имаше Интер идеја на игра, убави принципи во секој сегмент од почеток на напад, до завршница. Уште да не е толку голем плачко, пренесува нервоза и врз тимот. Штом почнаа проблеми се гледаше колку е изгубен.

3. Давиде Никола - се мислев помеѓу неколу, можеби сум претерал, но да дојдеш на полусезона и да ја спасиш отпишана Салернитана, заслужува пофалби.
Виченцо Италиано, одличен тренер, ја препороди Фиорентина, играат многу убав фудбал за око. Исто и во Специја лани беше добар.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.763
Поени од реакции
13.411
Бенасер е сигурно еден од најталентираните играчи во италијанско првенство, но никако да фати континуитет. И сезонава, ми беше од четврти збор, до најдобар од сите во среден ред на Милан.


Бастони се носи со овие од среден ред без проблем.


20220525_154100.jpg
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.004
Поени од реакции
55.236
Бенасер е сигурно еден од најталентираните играчи во италијанско првенство, но никако да фати континуитет. И сезонава, ми беше од четврти збор, до најдобар од сите во среден ред на Милан.


Бастони се носи со овие од среден ред без проблем.


Прегледај го приврзокот 333600
Од Специја е тој Бастони.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.179
Поени од реакции
3.153
РОМА РОМА РОМА!!!!!

Тоа е тоа... РОМА со Мурџо е на прав пат.. Додатен мотив појќе да трошат Фридкин фемили..
Автоматски споено мислење:

FB_IMG_1653517048239.jpg
Последните италијански европски освојувачи се под палката на Мурџо..
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom