Serie A 2021/2022

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    276

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
5.557
Поени од реакции
11.423
Каква е фан базава, играчиве и пристојно слават :D

Истово ова ќе му се десеше и на Саше ако почнеше вчера у врвот на делириумот да мудрува и да го брани Хакан.
 
Последно уредено:
Член од
26 јануари 2019
Мислења
2.523
Поени од реакции
3.892
Eliot nema tronka zasluga za ova titula na Milan, neznam sto se zamisluvas so vakvi citiranja?! Eve za nekoj den ke ve prodade, zatoa sto gi boli kur za Milan, titula i takvi stvari...

Pioli, Maldini, Ibra se najzasluzeni za titulava na Milan, spored mene.

Pioli zatoa sto uspea so prosecena ekipa da ima rezultati i na krajot osvoi titula.

Maldini, zatoa sto uspea da donese nekoi igraci so potencijal, iako bese krajno limitran, pred se mislam tuka na toj crniot vo odbrana, kjaer, i hernandez, koi se pokazaa kako dobri zdelki.

Ibra, za mentalitetot koj go donese vo ovoj klub, deka mozat da postinat uspeh, pamtam togas 2011 koga osvoivte titula isto imavte proseci pa pak osvoite titula, ovoj covek e prebiten za vasiot klub.
Eлиот беа тие кој го вратија Малдини. И останатот е историја. Елиот е тој што го стабилизираше клубот финансиски да не е во долгови. За разлика од некој друг клуб.
Ме заболе мене дали се секирале за Милан или не се дур клубот си функцинира ко што треба. И да не продадат Елиот е најдоброто нешто што можеше му се случи на Милан после Берлускони. Од ништо направија нешто. Од клуб пред банкрот до шампионски тим.

А тие муабети за просечен тим знаеш кај може да си ги ставите. Може тимот не е WOW ама после се да кажеш дека е просечен.... Ама ако исплачете се ќе ви олесни.

Интер за класа до две појаките од Милан.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.279
Поени од реакции
9.313
хохохохо уште една експертиза на ниво.
Автоматски споено мислење:


Исплачи се ќе ти олесни. :love: :love: :love: :love: :love:
Imav i eden post deka sega vekje e gotovo so milan i borbata kke bide megju inter i napoli. Jbg, mizeren covek bez fudbalsko razbiranje.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
5.557
Поени од реакции
11.423
Интер за класа до две појаките од Милан.
Екипата што ако се паднеше со Сити во дождлива вторничка ноќ ќе ги растуреше со 5-0 , одвај поминаа група со молдавски Јувентус и екипа што 8 години тренира и игра фудбал во војна состојба.
Секако дека и изгубија титула во домашното првенство од екипа на која што 40 годишни напаѓачи пред пензија им играле и на која што намерно ривалите и се тргале од топка само за да освои титула а затоа победникот од ЛШ, Болоња им ги скрати сигурните 3 бода за титула.
Голем е овој Интер.
 
Последно уредено:

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
14.421
Поени од реакции
32.386
Член од
4 октомври 2010
Мислења
5.515
Поени од реакции
8.928
Не им е лесно и на навивачите на Интер.


Како да објасниш дека Интер има поквалитетен тим (и тренер), подобра игра, Марота многу подобар од Малдини, но на крај не освоиле титула и плус не им била катастрофа сезоната?! :icon_lol:

Па прибегнуваат во езотерија и теории на заговор. И на крај како секој губитник се фаќаат за морал.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
2.523
Поени од реакции
3.892
Milanezite koi do vcera ne ubeduvaa deka nemaat ekipa, i deka se prosecen tim, i deka se borat za Top4, sega odednas imale PREJAKA EKIPA...
Не знам кај си прочитал да сме пишале дека се просечен тим. Дека цел беше топ 4 од почеток на сезона си беше. И не никој не вика дека е прејака екипа ама е далеку од просечна која вие се обидувате да ја отсликате. Исто ко што е далеку тоа дека Интер имал КЛАСА ДО ДВЕ појака екипа муабет кој го фурате цела сезона.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom