Serie A 2021/2023

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    292
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.733
Поени од реакции
13.358
Ајде бе не им се лижи !
Сети се лани што пишуваа што од нигде никаде завршивме втори и што ни еднаш не спомнавме дека се бориме за титула туку рандом можевме и ЛЕ да играме сезонава. Уживај во моментите на славата.
Се зафркавам бе. Воопшто не ми е битно што транспарент ќе извадат, башка сите знаеме дека има многу вистина во овој. :D
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.733
Поени од реакции
13.358
Почна да се расфрлаат на твитер со различни слики.

 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Тогаш е најблаго речено непрофесионализам. Навивачите што прават е друга работа, играчите не смеат ова.

Сакам да верувам дека сепак е фотошоп во прашање
Те молам.

1653329446597.png
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.625
Поени од реакции
5.601
Аииии кое плачење ќе биде на темава...
Автоматски споено мислење:

Аииии кое плачење ќе биде на темава...
Дамфрис пристигна во Милано, Џонтра Ди Марио го најави уште на Европското ако не се лажам, има да изгази у Италија ќе ора по десна страна...

Ин: Дамфрис, Чаланоглу и Џеко вкупно платени 15 милиони брееее каков мастермајнд од страна на Марота...

Сеа уште Кореа или Влаховиќ и завршуваме со плус 100 милиони и подобар тимски ростер од лани кој нема да зависи од индивидуалните квалитети на Лукаку.

Предвидување ја зимаме Серија А со плус 20 бода пред вториот.
Исто се шпекулира дека Ериксен до Ноември ќе биде фит... па па па па Дрим Тим
Да се потсетиме и на оваа експертиза. Бар погоди плачење ќе биде на темава.
Автоматски споено мислење:

Добро а колкава мислите дека е дупката во интер, па што милан биле POstaBIlni?
Меркатово интер досега има профит од 200 милиони, платите се намалени за некои 20тина милиони и имаме нови спонзорски договори кои носат најмалку +10 мил по сезона, а милан од друга страна има загуба од 50тина милиони за платите не знам. И после се, интер се уште има неколку класи подобар тим. Тоа ви зборевме уште пред неколку месеци, интер може да ја покрие загубата пошто има што да продава и пак да остане топ 2 тим во лигата заедно со јуве. Сигурен сум дека ќе дојдат уште барем 2 играчи кои нема да коштаат многу ама ќе бидат на ист ранг со засилувањата на милан. Така што, ако збориме за константност и стабилност интер е бетон. Ги реши сите финансиски проблеми со 2 трансфери, а сепак остана конкурентен за титула.
бобобобобообобобобобобоб Интер со неколку класи појак тим.
Автоматски споено мислење:

Тоа е муабетот, лани прво место 6 месеци, на крај у последно коло изборија ЛШ пласман со 12 бода заостанување зад шампионот. Главниот напаѓач им има 40 години, неговата алтернатива 35, им отидоа двајца првотимци за 0 евра, донесоа замена само за голманот. Главниот штопер им е за година дена постар, имаат 3 везњаци од кои едниот мака мачеше со повреди а другиот мака мачеше да се пронајде у фудбалот. Десно крило немаат т.е имаат, истите од лани, лево исто, на 10ка го немаат тој што бил добар само да изведува корни.
И на сето тоа они продолжуваат со огромната доза на курч и се дрзнуваат да кажуваат за Интер дека сме биле умислени дека сеуште сме јаки а на прашањето кои се појаки мудро ќутат и избегнуваат одговор. И секако си цепаат со дефанзивниот пристап - ама ние треба 4 години да се бориме само за ЛШ пласман.
Продолжуваме
Автоматски споено мислење:

Nikoj ne go spomenuva Napoli , no spored mene imat dobar trener , pa.i dobar tim , zaedno so Juve se favoriti za prvite 2 mesta , pa posle niv Intter i Atalanta .
Milan so potroseni 60 mil e klasa poslab od lani , loso igrano od strana na Maldini i vo ovie posledni denovi ne veruvam da ima nekoj top transfer .
Lazio so Sari ne treba da se poceni
Да не речете и од наш фан клуб немало експерти вакви. Класа послаб Милан од лани и лошо одиграно од Малдини.
Автоматски споено мислење:

Шо се однесува до сезонава шо треба да почни за некоја минута, пишав и во фан клуб интер, очекувам да биди решена од то кој ќе ја истера сезоната со помалку повреди и од то како ќе се покажи Инзаги во Интер. Не мислам дека Јувентус по ростер е нешто подобар од осакатениов Интер и (нормално, ко секој фан) очекувам борба за титула, со надеж дека нема реалноста да ме спушти на земја.



Моја прогноза за топ 4 е Интер, Јуве, Аталанта, Наполи. Мислам дека Рома нема ростер, Милан и лани беа overachieverи, a на тимојте на Сари му треба време за адаптација. Од друга страна Наполи се плус-минус недопрени, со класика топ4 тренер и мислам дека конечно ќе се вратат во ЛШ.

Нека е со среќа сезоната. :)
Продолжуваме.
 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Па барем не паѓам на нивото на лични навреди, како истиот човек што делеше казнени поени за тие работи... Од старт на сезона сите скокаа дека Јувентус се први фаворити, пак сега пак скокаат... Демек лигава неизвесна е...

Интер бега плус 7, лани освои со плус 12...
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.625
Поени од реакции
5.601
Еден факинг Силва не веруват фановите на Милан дека можат да го потпишат, ова е жалосно, сеуште неможам да верувам во кое дно паднал Милан како клуб. Да ти ебам и стабилност и све, ако ова е цената која мора да ја платат фановите за да клубот им биде "стабилен финансиски".

Елиот заедно со кинезиве од Интер треба да летат што е можно побрзо од Милано.
Имаше право дека Елиот треба да летаат што побрзо.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.625
Поени од реакции
5.601
Не се будали да си нарушуваат финансиска стабилност и одржливост со такви играчи. Вака со месаја покажуваат дека се клуб кој секогаш внимава на билансите и финансиските текови. Може нема да направат никаков успех ама затоа нема ни да мораат да продаваат играчи.
хохохохо уште една експертиза на ниво.
Автоматски споено мислење:

Место да си уживаат у успехот, тие земале со Интер се замараат. :pos:

За играчите на Милан зборам, не за овој тука што не ни знае да трола, а сака.
Исплачи се ќе ти олесни. :love: :love: :love: :love: :love:
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.419
Поени од реакции
3.642
Имаше право дека Елиот треба да летаат што побрзо.
Eliot nema tronka zasluga za ova titula na Milan, neznam sto se zamisluvas so vakvi citiranja?! Eve za nekoj den ke ve prodade, zatoa sto gi boli kur za Milan, titula i takvi stvari...

Pioli, Maldini, Ibra se najzasluzeni za titulava na Milan, spored mene.

Pioli zatoa sto uspea so prosecena ekipa da ima rezultati i na krajot osvoi titula.

Maldini, zatoa sto uspea da donese nekoi igraci so potencijal, iako bese krajno limitran, pred se mislam tuka na toj crniot vo odbrana, kjaer, i hernandez, koi se pokazaa kako dobri zdelki.

Ibra, za mentalitetot koj go donese vo ovoj klub, deka mozat da postinat uspeh, pamtam togas 2011 koga osvoivte titula isto imavte proseci pa pak osvoite titula, ovoj covek e prebiten za vasiot klub.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom