Serie A 2021/2022

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    276

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
17.333
Поени од реакции
14.485
Која и да освоеше др екипа немаше да е толку заслужено :D

Чесититки Иако е Миалн мн ми е мило кога вака некој од сенка ќе освои :)
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
1.816
Поени од реакции
2.747
Да видиме колку дена ќе поминат пред да почнат математики колку нови играчи му требаат на најдобриот клуб у Италија другата сезона сигурно да му е скудетото, а не како оваа у последно коло да го изгубат :icon_lol:
Автоматски споено мислење:

А воедно и најголем поздрав до Тролејбусот, алт акаунтот на некој од Фан Клуб Интер :icon_lol:
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.077
Поени од реакции
3.886
Тим со традиција и историја, со лојални навивачи еден куп од времето, тим со верба у себе при таков скапан тим собрани од бог знае каде, и позајмици на трет ешалон на играчи. Со фраерска игра и тренер.
Честитки за титулава на Милан и сите навијачи. Каква сезона.

Поздрав и за Стефан блек мамба. Ќе помине, за недела две ќе забораиш.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
5.515
Поени од реакции
8.930
Честито титула, заслужена бидејќи одиграа како колектив, со не толку екстра и класа играчи, за разлика од Интер кој ги има повеќе. Уште ми е чудно како овој тим на Милан освои, како и да е уште еднаш честито :)
 

te-ultra

ILLYRIAN
Член од
17 октомври 2011
Мислења
1.901
Поени од реакции
1.058
Mesto Venezia da bea vo mediumi cela
nedela ,gi imaa pederite od Sasuolo :icon_lol::icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom