Serie A 2021/2022

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    276

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.312
Поени од реакции
7.208
Сасуоло едино у први 2-30 минути ако ги фатат на изненадување Милан и им набијат брзи 2 гола па после овие да ги фати паника, да почнат да се дават да се влечат за дресови, да биде општ хаос, тој мртвиот газда да се појави од небото да вика по неговите ееејјјј пуштајте бе копилиња па Скамака да му вика кој те ебе стари оди скапувај ја за Интер ќе изиграм, Распадори вади стар дрес од Интер од под неговиот го врти накај навивачите на Милан, овие го маваат со лименки и столчиња, па делегатот ја прекинува утакмицата, Јувенташите плачат не може вака да го изгураат Интер до титула, па нашите се јавуваат викаат нека ги бе нека доиграат да не плачат овие, па Берарди тука се смешка педерски знае дека ќе даде уште еден гол и после утакмицата ќе изјави ја сум за Интер од мал ова е подарок за нив, Фратези после асистенцијата му покажува на Тонали дека има погрбав нос од неговиот па овој му се пушта да се тепаат, па добива црвен Фратези па Пиоли им вика ајде ајде имаат црвен можеме ние, Ибрахимовиќ се дави со некои црнци од Сасуоло им покажува сила, тие топки што собираат му викаат носоња кој те ебе, Консиљи земал се соблекол по боксерици и им вади гз на пола трибина Курва Суд, добива жут, Леао потпрен на корнер знаменце се гази од смеење, Салемакерс и Кастиљехо се искубани и искинати ко Моника Белучи у Малена а Макси Лопез од Сасуоло настрадал у мешаницата пошто е 120 висок и Жиру одејќи го згазнал за глава доека овој стоечки се расправал со Флоренци кој е понизок.
Фиљо смени го дилерот, поздрав.
 

Filip Telford

иначе?
Член од
20 јули 2020
Мислења
6.077
Поени од реакции
38.297
Додека трае оваа калакурница на Мапеи, во Милано Раду им пушта лагано еден гол на Сампдорија :icon_lol:
Доека трае оваа калакурница, механичарот Марко Џампаоло седи на клупата до Инзаги и се смешка доека неговите губат 3-0 и му вика на Симоне, цитирам: Ааа, како сум ги дупел видиш, они мене ќе ме бркаат од работа. ;)
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.457
Поени од реакции
11.907
Мотивацијата за Болоња и леукемијата на кутриот им тренер да кажиш нешто конструктивно?!
Sto da kazam be druze, od koga se izleci Sinisa, porazi redi Bolonja..
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
12.991
Поени од реакции
20.084
Абе не знам стварно зашто ги отпишувате Сасуоло, Италија е ова дрн дрн јариња.

По клета екипа за играње кој ти треба нема. Појќе ќе веруев у титула, да му треба на Милан икс на гости, со Реал да играјс у моментов. Кј мораше тоа говната зелени да бида баш сеа
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
14.423
Поени од реакции
32.390
Да изгуби Милан од Сасуоло последно коло, а интер да си тепа лабаво... куршлус ќе настане на форумов
Ништо нема да настане пошто ние кротко, приземно и без многу курчење ги пратиме настаните, со што тензијата и провокациите се сведена на минумум
Секако, при евентуална шампионска титула за Милан, не исклучувам случаен dick pic да залета на темава :cool:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
27.028
Поени од реакции
50.857
Штета за нас Интерашите е глупоста што ја направи Раду, ако мораме нешто да издвоиме, затоа што да завршеше барем 1-1 таа, ќе бевме до игра. Едно е да одеше Милан на гости кај Сасуоло да брка победа, а друго е кога им игра и нерешено.

Друга работа кај овие последни кола е мотивацијата на противничката екипа. Сасуоло може да си одиграат чесно и професионално, ама никој нема збор да им каже ако одиграат нерешено, не се приморани да бркаат победа и тоа ги прави работите многу поедноставни. Како што кажа некој погоре, доволно е да се истрчаат едно полувреме, па во второто да ја приведат до крај и едните и другите. Не гледам причина да им го расипат славјето на Милан, има 2-3 Интераши во Сасуоло кои ќе бидат помотивирани од останатите ама тоа не е доволно.
 

Filip Telford

иначе?
Член од
20 јули 2020
Мислења
6.077
Поени од реакции
38.297
Не гледам причина да им го расипат славјето на Милан, има 2-3 Интераши во Сасуоло кои ќе бидат помотивирани од останатите ама тоа не е доволно.
Освен тоа што ќе бидат планетарно популарни. :D

Ни ја не верувам у пораз на Милан, ама ако веќе праиме вакви муабети. Заебани се овие утакмици каде и Х и победа ти игра улога па колку сака нека звучи чудно и глупо.
Ако ти треба само победа, знаеш од старт дека идеш ол ин у напад па што биде биде.
Вака ако чуваш Х може да го изедеш неочекувано, ако се летнеш у напад да бркаш победа, пак може да го изедеш.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
35.101
Поени од реакции
94.132
А со ова шо прајме? Брзо заборавате.

Да, свирнат фаул после кој голманот застанува и не се ни фрла по топката. Ова не е намерна судиска грешка него погрешна процена на судијата за простор и момент во мечот, ништо повеќе. Едини момент кај што доби Интер помош од судии сезонава е против Торино, на ниту еден друг меч.

Иначе пошо викаш дека брзо забораваме, да те потсетам сега каков беше првиот гол на Болоња против Интер или нема потреба? Не сакам да испадне дека плачам по судии ама на очигледни работи судиите замижуваат во Италија, не е само за Интер него и за други екипи и ете некад тоа може да значи и губење титула (не алудирам на оваа што Милан би ја освоил зашо Интер самите се заебаа со пропуштени бодови против послаби екипи).
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
27.028
Поени од реакции
50.857
Срамот на Ирати и Довери од вчера, душата покварена да им ја ебам.
Потребни се огромни муда за во онаква славеничка атмосфера да им го поништиш голот и да ги вратиш на центар. Што ќе си става трн во здрава нога судијата, да го зборуваат во наредните 20 години како некој што им украл скудето, можеби и да си ја заврши кариерата инстантно после одлуката. Нема судијата што ќе ја преиначеше одлуката, кога веќе не свирна ништо веднаш по контактот. Ни еден судија нема да се експонира до крај, и Интер и Милан ќе во последно коло ќе ги добијат сите важни одлуки што се во домен на судиско убедување, па другото е на нив.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom