Serie A 2021/2022

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    276

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
17.334
Поени од реакции
14.485
Поарно е без лев бек да играме сезонава, поќе напрај штета кога и да играл него арно Сандро.
Чист пенал.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.166
Поени од реакции
5.083
Како бе му го поништувате голот на Рабио... Греота човекот...
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
5.515
Поени од реакции
8.931
Ја гледам клупата на Јуве, одвај еден фудбалер ако спојат.

Ќе биде тешко да се вратат, Интер и така има среќа вечерва.
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.925
Поени од реакции
7.776
Џабе скокаат и едни и други. Секоја одлука беше правилна. И пенал беше и фаул од Хакан, што требаше да го досуди ако не влезеше Де Лихт пред време.
Јувентус генерално подобри у прво. Мората ги заеба со фаулов без потреба.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
17.334
Поени од реакции
14.485
Шо напрај Лаутаро шо има плачење за картон црвен по твитер ? Од 20-25мин почнав да гледам
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.166
Поени од реакции
5.083
Шо напрај Лаутаро шо има плачење за картон црвен по твитер ? Од 20-25мин почнав да гледам
Го во глава Локатели уште во 3та минута, во борба за топка и доби жолт. Ваљда за тоа мислат.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
28.839
Поени од реакции
57.688
Шо напрај Лаутаро шо има плачење за картон црвен по твитер ? Од 20-25мин почнав да гледам
Прво го свирна Локатели во глава, па доби жолт. Локатели после 30 минути излезе од игра.
После тоа имаше еден сомнителен старт врз Киелини, каде што ја издолжи ногата и го собра убаво. Комотно можеше да добие втор жолт.
Неверојатно е дека губи Јуве после првово полувреме, какви само глупави пенали направија годинава...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom