Serie A 2021/2022

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    267
Член од
17 јануари 2019
Мислења
2.881
Поени од реакции
6.369
Inter finansiski ne mozese da si go dozvoli Vlahovic ovoj transfer rok... Inace so Vlaho, zagarantirano 4to mesto imame do kraj na sezona, na golema taga i ocaj na trolejbusot...
Ако тоа го сметате за победа сезонава топ...

Јас па мислев сте едини и најјаки конкуренти за Скудетото, бришете си ги коментарите на почеток од темава за да не ве цитирам во Мај, ферски ви кажувам и со време...
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.383
Поени од реакции
11.759
Ако тоа го сметате за победа сезонава топ...

Јас па мислев сте едини и најјаки конкуренти за Скудетото, бришете си ги коментарите на почеток од темава за да не ве цитирам во Мај, ферски ви кажувам и со време...
Ako de citiraj né, eve mene prv citiraj me i site postovi stavi gi, da se potsetime i nasmeeme... Ke pomine i toa, sekoe cudo za tri dena..
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.888
Поени од реакции
5.023
Фиорентина одлучно ја изменаџираа ситуацијата со Влагович кој се изјасни дека не сака да остане со виолетовите.
Договорот со Фиорентина му истекуваше во Јуни 2023 а тие успеаа да искешираат 75 милиони од него и го заменија со двајца играчи Пјонтек и највероватно Бразилецот Кабрал.
Се надевам дека управата на Милан ќе научи нешто од Фиорентина како треба да се справува со вакви ситуации.
 
Член од
4 јануари 2006
Мислења
150
Поени од реакции
102
За Јувентус несомнено фантастично засилување. Како, што, од каде, тоа си знае Ањели.

За Влаховиќ несфатлив потег. Дури и да сакаш да останеш во Италија, сигурно има и подобри решенија од овој Јувентус. Да беше Јуве од пред пет години, во ред.

Линија на помал отпор и огромно влијание на семејство/агент при изборот на следен тим. Абе научен си во Италија, Јувентус е голем тим, ќе се бориш за Скудето (?), ќе играш ЛШ (?), ќе си забиваш голови како од шала, мирна глава.
Заеби Англија, додека се навикнеш, па притисок, па медиуми на глава. Заеби и Интер, прашање е дали ќе играш таму, ете ги Џеко, Санчез, Кореа, Мартинез.
Инаку, да, Интер би бил за него далеку подобар трансфер доколку се одлучил конечно да остане во Сериа А.

Капак, какво и да е, еднострано, ривалството на Фиорентина со Јувентус не треба да е занемарливо. На Фиорентина и нејзините навивачи им значи премногу. Не потпишуваш договор, океј. Ама ако веќе си одиш, не мора баш да одиш во најомразената екипа.
Се извинува пред некој ден за промашената паненка против Џенова, демек таква работата на 3:0, а уште во јануари ја остава Фиорентина и тоа за Јувентус.

Мене ми е овој потег разочарувачки и ќе речам штета голема.
А зошто мислиш дека фудбалерите и спортистите општо би требало да прават трансфери каде што ние мислиме дека е пологично.
Тоа си е негов избор, можеби од мал сакал да заигра во Јуве и пази тоа му е можеби побитно од тоа да оди во некој нафташки клуб кај што ќе му дадат дупло пари (не дека 7мил му се малку) и каде ќе има поголема слава. Зошто мора да сака да оди во Англија?

И крај краева од кај знаеме, може никој друг поголем клуб не покажал сериозен интерес.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
9.830
Поени од реакции
17.051
Се ќе разберам, ама како може Арсенал да биде подобра опција од Јувентус, тоа веројатно само Господ може да го објасни.

Арсенал, од сите екипи на овој бел свет.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.164
Поени од реакции
40.590
Секоја чест за Јуве ако успее да го земе Влахович. Не знам само како ќе успеат финансиски.
Ќе го направат како Киеза платена позајмица од година и пол за 10+5 мил и откуп 60 мил на сто рати.
Веќе видено тоа како продава Фиорентина.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.307
Поени од реакции
5.051
Фиорентина одлучно ја изменаџираа ситуацијата со Влагович кој се изјасни дека не сака да остане со виолетовите.
Договорот со Фиорентина му истекуваше во Јуни 2023 а тие успеаа да искешираат 75 милиони од него и го заменија со двајца играчи Пјонтек и највероватно Бразилецот Кабрал.
Се надевам дека управата на Милан ќе научи нешто од Фиорентина како треба да се справува со вакви ситуации.
И Влаховиќ има изиграно само сезона и пол во кариерата и реално сеуште не е докажан фудбалер иако потенцијалот е огромен. Не дај боже да се повредеше втората полусезона и цената ќе му паднеше многу ако го продаваа летото на една година до крај на договорот. Така да добар дил и за Фиорентина и за Јувентус ако го искористи потенцијалот.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
5.392
Поени од реакции
8.613
Секако дека поголем ризик за него е да отиде во Англија, а немаше друг во Италија со кеш во раце.
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
328
Поени од реакции
1.009
Сосема разбирливо од страна на Јувентус и Фиорентина, едните ако не ги дадат парите сега, големи се шансите отприлика исто толкав приход да изгубат со непласирање во ЛШ, другите на лето ќе беа во подредена позиција ради преостанувањето на една година од договорот.

Од друга страна, доста ризичен и дрзок потег од страна на Влаховиќ.
На 21 година практично ќе треба да го носи нападот на тимот на рамења и буквално све ќе се очекува од него, додека средниот ред на Јуве останува тој што е и Алегри го игра фудбалот кој го игра.

Во секој случај се гледа дека самиот тој верува дека може, и мислам дури и дека токму ради тој предизвик ги избра Јуве, сака тој да биде играчот кој ќе ги избави од гомната.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
2.795
Поени од реакции
5.650
Затоа што Џеко е тинејџер.
Тинејџер не е дефинитивно, ама има изиграно минути колку Жиру и Ибра заедно и не е повреден на секои 15 минути.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom