Serie A 2021/2023

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    292
Статус
Затворена за нови мислења.

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.640
Поени од реакции
2.606
со 3-5-2 и дибала ко ам и душан ко центарфор би било идеално за Јуве.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.470
Поени од реакции
5.473
Секоја чест за Јуве ако успее да го земе Влахович. Не знам само како ќе успеат финансиски.


Од друга страна, Влахович мислам дека ќе направи огромна грешка ако отиде во Јувентус, поточно во ваков Јувентус. Наместо Арсенал на пример што е тим во подем, полн со млади таленти и добри креативни везњаци.

Како и да е, баш ме занима како ќе биде реализиран трансферот.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.052
Поени од реакции
12.510
Уште еднаш покажа Ањели дека му дреме кур и за ффп и за мфп :D

Како и да е секоја чест,така се покажува љубов кон клубот и високи амбиции.

пс.Како окорели интераш се надевам опасно ќе фејлне српчево ама тешко тоа :D

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Секоја чест за Јуве ако успее да го земе Влахович. Не знам само како ќе успеат финансиски.


Од друга страна, Влахович мислам дека ќе направи огромна грешка ако отиде во Јувентус, поточно во ваков Јувентус. Наместо Арсенал на пример што е тим во подем, полн со млади таленти и добри креативни везњаци.

Како и да е, баш ме занима како ќе биде реализиран трансферот.
Ваквиот Јувентус нема да остане долго ваков.

Мене посебно ми е драго што останува во Италија и самата лига. Доста беше од арапиве и таа Англија кој во последните години ги краде сите фудбалери.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Уште еднаш покажа Ањели дека му дреме кур и за ффп и за мфп :D

Како и да е секоја чест,така се покажува љубов кон клубот и високи амбиции.

пс.Како окорели интераш се надевам опасно ќе фејлне српчево ама тешко тоа :D

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
Na Agneli najomilenata pogovorka - Karavanot si vrvi, kucinjata si laat ..
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.733
Поени од реакции
13.357
Доста навивачи на Интер се однесуваат како навивачите на Јуве пред некоја година и си живеат во филм дека се многу посилни од другите, дека се недостижни, а ќе бидат само подобри, никако послаби.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Секоја чест за Јуве ако успее да го земе Влахович. Не знам само како ќе успеат финансиски.


Од друга страна, Влахович мислам дека ќе направи огромна грешка ако отиде во Јувентус, поточно во ваков Јувентус. Наместо Арсенал на пример што е тим во подем, полн со млади таленти и добри креативни везњаци.

Како и да е, баш ме занима како ќе биде реализиран трансферот.
Де Лигт веројатно ќе си оди. Според Агрести и сите релевантни и блиску со Јуве Дибала ќе потпиши нов договор. Плус Бентанкур најверојатно си оди за 30м во Астон Вила со ова ја покрија првата рата.

Јувентус е и пред потпис и со Нандез :)

Иначе за Влахович
4 години по 15 милиони, Влахович 7м по сезона на 4+1 договор :)
 
Последно уредено:
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Dobae transfer za Juventus, za ostanatite navivaci dobro e sto ostanuva vo Italija.
Arsenal e dno ekipa.
 
Член од
16 декември 2021
Мислења
478
Поени од реакции
1.012

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291

Ремзи си оди (7-8м по сезона) Артур/Бентанкур исто, Мората и тој. Олеснет е буџетот каде каде :)
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Влахович ќе потпише на 7 милиони годишно,Дибла бара 10 милиони.
Милан на Лазетич макс 600к-800к ќе му дадат.
На крај ќе видиме кој последен ќе се смее.
Дибала е договорен на 8+ 2 мил бонуси. Поради зимскиот трансфер период се беше ставено на пауза и ете зошто.

Дибала беше налутен поради изјавата на Аривабене дека треба повеќе да покажи како лидер и не само тој туку сите играчи во Јуве. Јас мислам и сум сигурен дека Дибала ќе остани. За Де Лигт не сум воопшто сигурен :)

Абрахам од Рома не е лоша опција за Милан и за било кој клуб, нема воопшто лошо бројки особено без пенали.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
За Јувентус несомнено фантастично засилување. Како, што, од каде, тоа си знае Ањели.

За Влаховиќ несфатлив потег. Дури и да сакаш да останеш во Италија, сигурно има и подобри решенија од овој Јувентус. Да беше Јуве од пред пет години, во ред.

Линија на помал отпор и огромно влијание на семејство/агент при изборот на следен тим. Абе научен си во Италија, Јувентус е голем тим, ќе се бориш за Скудето (?), ќе играш ЛШ (?), ќе си забиваш голови како од шала, мирна глава.
Заеби Англија, додека се навикнеш, па притисок, па медиуми на глава. Заеби и Интер, прашање е дали ќе играш таму, ете ги Џеко, Санчез, Кореа, Мартинез.
Инаку, да, Интер би бил за него далеку подобар трансфер доколку се одлучил конечно да остане во Сериа А.

Капак, какво и да е, еднострано, ривалството на Фиорентина со Јувентус не треба да е занемарливо. На Фиорентина и нејзините навивачи им значи премногу. Не потпишуваш договор, океј. Ама ако веќе си одиш, не мора баш да одиш во најомразената екипа.
Се извинува пред некој ден за промашената паненка против Џенова, демек таква работата на 3:0, а уште во јануари ја остава Фиорентина и тоа за Јувентус.

Мене ми е овој потег разочарувачки и ќе речам штета голема.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
За Јувентус несомнено фантастично засилување. Како, што, од каде, тоа си знае Ањели.

За Влаховиќ несфатлив потег. Дури и да сакаш да останеш во Италија, сигурно има и подобри решенија од овој Јувентус. Да беше Јуве од пред пет години, во ред.

Линија на помал отпор и огромно влијание на семејство/агент при изборот на следен тим. Абе научен си во Италија, Јувентус е голем тим, ќе се бориш за Скудето (?), ќе играш ЛШ (?), ќе си забиваш голови како од шала, мирна глава.
Заеби Англија, додека се навикнеш, па притисок, па медиуми на глава. Заеби и Интер, прашање е дали ќе играш таму, ете ги Џеко, Санчез, Кореа, Мартинез.
Инаку, да, Интер би бил за него далеку подобар трансфер доколку се одлучил конечно да остане во Сериа А.

Капак, какво и да е, еднострано, ривалството на Фиорентина со Јувентус не треба да е занемарливо. На Фиорентина и нејзините навивачи им значи премногу. Не потпишуваш договор, океј. Ама ако веќе си одиш, не мора баш да одиш во најомразената екипа.
Се извинува пред некој ден за промашената паненка против Џенова, демек таква работата на 3:0, а уште во јануари ја остава Фиорентина и тоа за Јувентус.

Мене ми е овој потег разочарувачки и ќе речам штета голема.
Inter finansiski ne mozese da si go dozvoli Vlahovic ovoj transfer rok... Inace so Vlaho, zagarantirano 4to mesto imame do kraj na sezona, na golema taga i ocaj na trolejbusot...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom