Serie A 2021/2022

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    276
Член од
17 јануари 2019
Мислења
2.887
Поени од реакции
6.398
Чисти пенал според критериумите претходните недели, но ни јас не очекував да свирне по поплаките од Милан после мечот со Специја.Врска нема од пенал и моќниот Интер ве торпедираше во Супер Купот... Во Италија заостанувате -14 поени...
 
Член од
2 јули 2009
Мислења
280
Поени од реакции
127
Алегри изјавил дека е добро што ја задржале разликата од -7 во однос на Милан. :confused:

Откако избра да биде тренер на Јуве, а не на Реал, тешко го разбирам. Те бара најголемиот фудбалски клуб, а ти завршуваш во Јуве.
алегри е капак на одлуките на тимот последните 3-4 сезони многу лош тренер со застарени сваќања и со премногу лош пристап на натпреварите со оглед на формата на играчите и интересот за нив од други клубови тешко дека брзо ке се продадат поголем број од нив во кратко време со тоа е и потешко до нови играчи со оглед на начинот на работа со финансии на клубот и со фифа фер плејот тоа е тоа во транзиција е клубот само ке треба време да се излезе од неа
 
Член од
28 октомври 2021
Мислења
644
Поени од реакции
1.313
Чисти пенал според критериумите претходните недели, но ни јас не очекував да свирне по поплаките од Милан после мечот со Специја.И да не ги набројувам сите ситни фаули кои не беа свирени, заедно со контрата која Брахим Диаз ја сопре со фаул а не доби жолт картон, додека на друга страна Локатели доби жолт картон во 8ма минута, за прв прекршок.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
2.816
Поени од реакции
5.709
И да не ги набројувам сите ситни фаули кои не беа свирени, заедно со контрата која Брахим Диаз ја сопре со фаул а не доби жолт картон, додека на друга страна Локатели доби жолт картон во 8ма минута, за прв прекршок.
И Квадрадо не доби жолт за иста таква контра спречена.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
2.520
Поени од реакции
3.877
И да не ги набројувам сите ситни фаули кои не беа свирени, заедно со контрата која Брахим Диаз ја сопре со фаул а не доби жолт картон, додека на друга страна Локатели доби жолт картон во 8ма минута, за прв прекршок.
Не ти е малце срам да се бламираш со се што ќе напишеш?
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
17.325
Поени од реакции
14.473
Алегри изјавил дека е добро што ја задржале разликата од -7 во однос на Милан. :confused:

Откако избра да биде тренер на Јуве, а не на Реал, тешко го разбирам. Те бара најголемиот фудбалски клуб, а ти завршуваш во Јуве.
Алегри потпиша нов проект и реконструкција наводно. Овај Јуве е далеку од претходниот. Милан изгуби денес 3п не Јувентус. На сан сиро без среден ред 1п за овај Јувентус е премија.
 
Член од
24 февруари 2014
Мислења
709
Поени од реакции
1.087
И да сака поинаку да игра. Со кој ќе игра ?
Па не знам со кој ама ако сака да фати 4то место мора да проба да нападне. Очекувам Аталанта во финишот на сезоната да играат пак добро под услов да им се здрави играчите.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
17.325
Поени од реакции
14.473
Па не знам со кој ама ако сака да фати 4то место мора да проба да нападне. Очекувам Аталанта во финишот на сезоната да играат пак добро под услов да им се здрави играчите.
Со кој ? Мората и Кин се напаѓачи бо обид, среден ред не постој освен Локатели. За десен бек имаме крило за лев бек бивши фудбалер. :pos:
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
2.816
Поени од реакции
5.709
Со кој ? Мората и Кин се напаѓачи бо обид, среден ред не постој освен Локатели. За десен бек имаме крило за лев бек бивши фудбалер. :pos:
Искрено ме интересира како ќе го решат тој проблем у следниве трансфер периоди.. на многу позиции шкрипат. На ова мртвило од игра Влахович само може депресија да го фати. Треба средина да појачаат, и тоа квалитетно.
 
Член од
24 февруари 2014
Мислења
709
Поени од реакции
1.087
Со кој ? Мората и Кин се напаѓачи бо обид, среден ред не постој освен Локатели. За десен бек имаме крило за лев бек бивши фудбалер. :pos:
Знам дека ќе се смеете со ова ама ај вака .. фиорентина, сасуоло и аталанта играат релативно убав фудбал. Ај тргни ги аталанта еве ако имаат подобар играчки кадар (иако не е тоа така според мене на хартија). Кои играчи ги има фиорентина пример? Влахович и друг кој па играат убав и офанзивен фудбал на секое дерби?

Друга работа, јас не викам дека треба да везат на терен ама задача на тренерот е да направи тимот да игра добро без разлика на кои играчи ги има. Реално Алегри кога дојде знаеше кој е тимот. Кај јувентус (особено во дерби дуелите) нема никаков жар за победа, никаков притисок да направат макар и по 10мин во полувреме. Се надеваат дека со победи над малите екипи и киксеви на другите ќе стигнат до лш. Само си пукаат во колено. Ако немаш играчи, имаш избор да смениш тактика .. пробај со дибала лажна 9ка, најди му позиција на кулушевски, квадрадо не е воопшто лош, може да му се даде поофанзивна улога, данило е закован на клупа и игра де шиљо кој што у маало не го викаат да игра, а данило лани со пирло беше еден од подобрите играчи. Ама Алегри е тој што треба да проба да смени нешто, да ги мотивира и пред се да ги стави во ситуација да победуваат. Кое фајде од тренер што зема 6-7м годишно (нз колку точно ама претпоставувам тука негде) и што целта му е да не изгуби во дуели со првите 7 екипи од табела.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
17.325
Поени од реакции
14.473
Знам дека ќе се смеете со ова ама ај вака .. фиорентина, сасуоло и аталанта играат релативно убав фудбал. Ај тргни ги аталанта еве ако имаат подобар играчки кадар (иако не е тоа така според мене на хартија). Кои играчи ги има фиорентина пример? Влахович и друг кој па играат убав и офанзивен фудбал на секое дерби?

Друга работа, јас не викам дека треба да везат на терен ама задача на тренерот е да направи тимот да игра добро без разлика на кои играчи ги има. Реално Алегри кога дојде знаеше кој е тимот. Кај јувентус (особено во дерби дуелите) нема никаков жар за победа, никаков притисок да направат макар и по 10мин во полувреме. Се надеваат дека со победи над малите екипи и киксеви на другите ќе стигнат до лш. Само си пукаат во колено. Ако немаш играчи, имаш избор да смениш тактика .. пробај со дибала лажна 9ка, најди му позиција на кулушевски, квадрадо не е воопшто лош, може да му се даде поофанзивна улога, данило е закован на клупа и игра де шиљо кој што у маало не го викаат да игра, а данило лани со пирло беше еден од подобрите играчи. Ама Алегри е тој што треба да проба да смени нешто, да ги мотивира и пред се да ги стави во ситуација да победуваат. Кое фајде од тренер што зема 6-7м годишно (нз колку точно ама претпоставувам тука негде) и што целта му е да не изгуби во дуели со првите 7 екипи од табела.
Не разбираш дека Рабио, Ремзи, Сандро, Бентанкур моментално не се на ниво ни во Аталанта да играат фудбал а исто и Мората. Тоа 4 првотимци на најбитни позиции. Значи тоа се играчи за Џенова моментално. Јас тврдам Алегри да не беше тренер ќе бевме 9ти досега плус Јувентус првите 2-3 кола изгуби бодови поради глупости и грешки од голман тоа ти се 6-9 поени.

Данило2 месеци е повреден сега се врати, Де Шиљо сезонава е најдобар бек кој го имаме искрено. Не го пратиш Јувентус :)

Дибала игра се од АМ, лажна деветка, треквартиста, региста се. Кулушевски ни мајка му нема да го игра во малски фудбал досега доби 10000 шанси и се посра на секоја можна шанса.

Кастровили од Фиорентина е измислен за цел среден ред (освен Локатели), бековите на Аталанта се Меси и Роналдо за Јувентус а исто и напаѓачите.

сите овие тимови имаат баланс и играчи на природни позиции, Јуве нема.
 
Член од
24 февруари 2014
Мислења
709
Поени од реакции
1.087
Не разбираш дека Рабио, Ремзи, Сандро, Бентанкур моментално не се на ниво ни во Аталанта да играат фудбал а исто и Мората. Тоа 4 првотимци на најбитни позиции. Значи тоа се играчи за Џенова моментално. Јас тврдам Алегри да не беше тренер ќе бевме 9ти досега плус Јувентус првите 2-3 кола изгуби бодови поради глупости и грешки од голман тоа ти се 6-9 поени.

Данило2 месеци е повреден сега се врати, Де Шиљо сезонава е најдобар бек кој го имаме искрено. Не го пратиш Јувентус :)

Дибала игра се од АМ, лажна деветка, треквартиста, региста се. Кулушевски ни мајка му нема да го игра во малски фудбал досега доби 10000 шанси и се посра на секоја можна шанса.

Кастровили од Фиорентина е измислен за цел среден ред (освен Локатели), бековите на Аталанта се Меси и Роналдо за Јувентус а исто и напаѓачите.

сите овие тимови имаат баланс и играчи на природни позиции, Јуве нема.
Кастровили е повреден секоја втора утакмица сезонава така да тој муабет не држи. Сезонава нема склопено 90мин.

Ама еве, спореди ги играчите на милан и на јуве вечерва .. освен ернандез јуве е подобар или парира на секоја позиција ако така лаички гледаме. Не можеш да ме убедиш дека 40год ибра е драстично боље од мората, дека крунич е класа играч за бентанкур и брахим за меккени. Да не збориме па за месиас и квадрадо, дибала - леао некоја споредба. Ама пиоли ја има воиграно екипата, не се плаши да нагази на топка и да игра поофанзивно. И на 10 шута кај нив еден ќе влезе, а јуве не ни стига да шутне. Лани со пирло имаше подобра игра каде каде со тренер кој што имаше 0 искуство па фати ЛШ. Со ваква игра тешко да ќе се протнат у топ 4 сезонава јуве.

Викаш сите други екипи имале играчи на природни позиции, зошто тогаш се форсираат во јуве играчи на неприродни позиции? Чија работа е да ги постави кај што треба?

Па наполи кај што пола сезона играат со факинг матео меси политано, диого зидан деме и замбо туре ангиса у среден ред .. плус жуан канаваро жезус, амир неста рахмани и марио карлос руи у одбрана па ене ги втори се.

Се жалите за играчиве ко сандро да нема играно за бразилска репрезентација и освоено 3-4 титули со јуве. Или рабио што го викаат да игра за франција. Сигурно немаат други играчи да викнат. Мората ко да нема 5год тренирано со модрич, крос, бензема и кристијано. Реал си го чувале за на тренинг само топки да им носи. Нормално е дека се паднати во форма ама вие ги правите ко да не се ни за фортуна дизелдорф да играат.
 
Член од
24 јануари 2021
Мислења
767
Поени од реакции
466
Teshko na Milan gi ubivme so nashata mrtva neigra, dur e Alegri taka kje e, teshko da se najdat igrachi za negoviot stil na neigra a i tie shto gi biva kje izgorat ( Kieza na primer). Godinava e pepel ama drugata so Alegri beter kje e, poshto seriozno mislam i Vlahovic i Pogba da dojdat pak umreni kje sme…
Автоматски споено мислење:

Кастровили е повреден секоја втора утакмица сезонава така да тој муабет не држи. Сезонава нема склопено 90мин.

Ама еве, спореди ги играчите на милан и на јуве вечерва .. освен ернандез јуве е подобар или парира на секоја позиција ако така лаички гледаме. Не можеш да ме убедиш дека 40год ибра е драстично боље од мората, дека крунич е класа играч за бентанкур и брахим за меккени. Да не збориме па за месиас и квадрадо, дибала - леао некоја споредба. Ама пиоли ја има воиграно екипата, не се плаши да нагази на топка и да игра поофанзивно. И на 10 шута кај нив еден ќе влезе, а јуве не ни стига да шутне. Лани со пирло имаше подобра игра каде каде со тренер кој што имаше 0 искуство па фати ЛШ. Со ваква игра тешко да ќе се протнат у топ 4 сезонава јуве.

Викаш сите други екипи имале играчи на природни позиции, зошто тогаш се форсираат во јуве играчи на неприродни позиции? Чија работа е да ги постави кај што треба?

Па наполи кај што пола сезона играат со факинг матео меси политано, диого зидан деме и замбо туре ангиса у среден ред .. плус жуан канаваро жезус, амир неста рахмани и марио карлос руи у одбрана па ене ги втори се.

Се жалите за играчиве ко сандро да нема играно за бразилска репрезентација и освоено 3-4 титули со јуве. Или рабио што го викаат да игра за франција. Сигурно немаат други играчи да викнат. Мората ко да нема 5год тренирано со модрич, крос, бензема и кристијано. Реал си го чувале за на тренинг само топки да им носи. Нормално е дека се паднати во форма ама вие ги правите ко да не се ни за фортуна дизелдорф да играат.
Brat ne 4 Aleks Sandro 10 tituli ima so Juve da te popravam. Godinava slab e navistina ama so ovoj trenjer koj so nishto ne pokaza deka e podobar od fucking Pirlo e zaguben skros….
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
14.404
Поени од реакции
32.229
Можеше Милан повеќе да навали, ама стравот дека при гол од контра ќе немаше назад беше многу видлив.
Две секунди работа ќе беше комбинација Квадрадо-Дибала, а после тоа Господ немаше да израмни.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom