Serie A 2021/2022

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    276
Член од
4 октомври 2010
Мислења
5.508
Поени од реакции
8.914
Добро што никој не се повреди на онаа ораница од терен, бавча.
Ибра.

А инаку теренот го спречи Јуве да развие игра и да дојдат до израз нивните технички квалитети.
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.339
Поени од реакции
6.776
Јувентус задоволен со бод.

Подобро 90мин во некоја точка да гледав, досадна утакмица.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
2.816
Поени од реакции
5.709
Кога престанале бе на јуве да му судат пенали? :D

 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
5.508
Поени од реакции
8.914
Јувентус задоволен со бод.

Подобро 90мин во некоја точка да гледав, досадна утакмица.
Така делуваа, веројатно ставаат се на карта на Аталанта и нивните проблеми со повреди.

Вака барем за место во ЛШ, Милан е +7 пред нив.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.607
Поени од реакции
8.354
По умрено дерби не сум гледал цел живот.Ова е далеку под нивото на Лечестер-Брајтон од прееска...
Само таа утакмица ме заеба на тикет, од 2 до 4 гола ја играв :(

IMG_20220123_141956.jpg
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.339
Поени од реакции
6.776
Така делуваа, веројатно ставаат се на карта на Аталанта и нивните проблеми со повреди.

Вака барем за место во ЛШ, Милан е +7 пред нив.
Кога свирна крај, Киелини се гушка со соиграч мислиш победиле, по тоа приметив дека се задоволни.
Па за две недели колку толку Аталанта нема да биде осакатена со повреди, ќе се опорават, ма да играат лошо на домашен терен, се е можно.
 
Член од
2 јули 2009
Мислења
280
Поени од реакции
127
Сериозно занишана 5-та позиција на Јувентус а со тоа и посакуваниот излез во ЛЕ... Немаат пари да му продужат договор на Дибала ама ќе го купувале Душан... :pos:
:ROFLMAO: не немаат пари твоите имаат ќорлето нешто мути вода да не е бистра сака за гага да го земете времето на дибала помина не вреди толку пари колку што бара од тоа што се пишува
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
2.887
Поени од реакции
6.398
:ROFLMAO: не немаат пари твоите имаат ќорлето нешто мути вода да не е бистра сака за гага да го земете времето на дибала помина не вреди толку пари колку што бара од тоа што се пишува
Таман ќе дојде како супер измена во 70 минута кај Супер Моќниот $Интер (така им пишува на дресовите).
 
Член од
2 јули 2009
Мислења
280
Поени од реакции
127
Таман ќе дојде како супер измена во 70 минута кај Супер Моќниот $Интер (така им пишува на дресовите).
:ROFLMAO: 10 милиони по сезона плус бонуси јака инвестиција да дреме на клупа само за инает на јувентус шинтер(така им пишува надресовите)
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
5.508
Поени од реакции
8.914
Алегри изјавил дека е добро што ја задржале разликата од -7 во однос на Милан. :confused:

Откако избра да биде тренер на Јуве, а не на Реал, тешко го разбирам. Те бара најголемиот фудбалски клуб, а ти завршуваш во Јуве.
 
Член од
28 октомври 2021
Мислења
644
Поени од реакции
1.313
Што е со провокациите и хехенцава?

Нема на никого да го испровоцирате, а акп Јувентус е толку мртов како што вие го претставувате, зошто не го победивте?
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
2.816
Поени од реакции
5.709
Што е со провокациите и хехенцава?

Нема на никого да го испровоцирате, а акп Јувентус е толку мртов како што вие го претставувате, зошто не го победивте?
Ги умираат противниците од досада. И успешна е тактикава реално.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom