Serie A 2021/2022

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    267
Член од
4 октомври 2010
Мислења
5.394
Поени од реакции
8.619
Добро што никој не се повреди на онаа ораница од терен, бавча.
Ибра.

А инаку теренот го спречи Јуве да развие игра и да дојдат до израз нивните технички квалитети.
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.339
Поени од реакции
6.774
Јувентус задоволен со бод.

Подобро 90мин во некоја точка да гледав, досадна утакмица.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
2.795
Поени од реакции
5.650
Кога престанале бе на јуве да му судат пенали? :D

 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
5.394
Поени од реакции
8.619
Јувентус задоволен со бод.

Подобро 90мин во некоја точка да гледав, досадна утакмица.
Така делуваа, веројатно ставаат се на карта на Аталанта и нивните проблеми со повреди.

Вака барем за место во ЛШ, Милан е +7 пред нив.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.597
Поени од реакции
8.338
По умрено дерби не сум гледал цел живот.Ова е далеку под нивото на Лечестер-Брајтон од прееска...
Само таа утакмица ме заеба на тикет, од 2 до 4 гола ја играв :(

IMG_20220123_141956.jpg
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.339
Поени од реакции
6.774
Така делуваа, веројатно ставаат се на карта на Аталанта и нивните проблеми со повреди.

Вака барем за место во ЛШ, Милан е +7 пред нив.
Кога свирна крај, Киелини се гушка со соиграч мислиш победиле, по тоа приметив дека се задоволни.
Па за две недели колку толку Аталанта нема да биде осакатена со повреди, ќе се опорават, ма да играат лошо на домашен терен, се е можно.
 
Член од
2 јули 2009
Мислења
279
Поени од реакции
127
Сериозно занишана 5-та позиција на Јувентус а со тоа и посакуваниот излез во ЛЕ... Немаат пари да му продужат договор на Дибала ама ќе го купувале Душан... :pos:
:ROFLMAO: не немаат пари твоите имаат ќорлето нешто мути вода да не е бистра сака за гага да го земете времето на дибала помина не вреди толку пари колку што бара од тоа што се пишува
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
2.881
Поени од реакции
6.370
:ROFLMAO: не немаат пари твоите имаат ќорлето нешто мути вода да не е бистра сака за гага да го земете времето на дибала помина не вреди толку пари колку што бара од тоа што се пишува
Таман ќе дојде како супер измена во 70 минута кај Супер Моќниот $Интер (така им пишува на дресовите).
 
Член од
2 јули 2009
Мислења
279
Поени од реакции
127
Таман ќе дојде како супер измена во 70 минута кај Супер Моќниот $Интер (така им пишува на дресовите).
:ROFLMAO: 10 милиони по сезона плус бонуси јака инвестиција да дреме на клупа само за инает на јувентус шинтер(така им пишува надресовите)
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
5.394
Поени од реакции
8.619
Алегри изјавил дека е добро што ја задржале разликата од -7 во однос на Милан. :confused:

Откако избра да биде тренер на Јуве, а не на Реал, тешко го разбирам. Те бара најголемиот фудбалски клуб, а ти завршуваш во Јуве.
 
Член од
28 октомври 2021
Мислења
620
Поени од реакции
1.286
Што е со провокациите и хехенцава?

Нема на никого да го испровоцирате, а акп Јувентус е толку мртов како што вие го претставувате, зошто не го победивте?
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
2.795
Поени од реакции
5.650
Што е со провокациите и хехенцава?

Нема на никого да го испровоцирате, а акп Јувентус е толку мртов како што вие го претставувате, зошто не го победивте?
Ги умираат противниците од досада. И успешна е тактикава реално.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom