Serie A 2021/2022

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    276
Член од
4 октомври 2008
Мислења
331
Поени од реакции
1.031
Жиру минимум 5 акции ги еба во последна третина.
 
Член од
24 февруари 2014
Мислења
709
Поени од реакции
1.087
Не знам што очекувате од фудбалот на Алегри .. секое дерби го игра вака, премногу дефанзивно со 3ца играчи што идат напред само. И со Интер во суперкуп беше 120 мин ова.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
5.373
Поени од реакции
10.597
За ваков фудбал треба кондиција да имаш за да ги изгледаш сите 90 минути
Имавме кондиционен тренинг вчера со Лацио - Аталанта текмата :)

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
17.325
Поени од реакции
14.473
Не знам што очекувате од фудбалот на Алегри .. секое дерби го игра вака, премногу дефанзивно со 3ца играчи што идат напред само. И со Интер во суперкуп беше 120 мин ова.
И да сака поинаку да игра. Со кој ќе игра ?
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
5.373
Поени од реакции
10.597
Цел ден дремам ко мисир дома.Досадна зимска мизерија у која ништо не ми се праи.Едино ме држеше "дербиво" као светла точка во оваа монотонија и на крај ова ни го приредија фудбалските великани!
Мрш!

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 

Jankoff

ATP Expert
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.027
Поени од реакции
1.395
Јуве од сите играчи од средина да соберат еден саглам фудбалер немаат, бедна утакмица, очобол. Нека си фаќа патот Дибала на време од овој циркуз клуб.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
2.887
Поени од реакции
6.398
Сериозно занишана 5-та позиција на Јувентус а со тоа и посакуваниот излез во ЛЕ... Немаат пари да му продужат договор на Дибала ама ќе го купувале Душан... :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom