Serie A 2021/2022

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    262

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.618
Поени од реакции
610
Ваква иста победа ни ускрати копилено гнасно. Срам за лигата.
Ќе ви броиме + 3 бода на крај сезона де... се договоривме веќе околу тоа. Доста плачеш...

Туку кој е правиот Анри сега?

Овој денес нас гол што ни даде, или оној вашион дриблер рапер/ДиЏеј. Прашања кои ме мачат...
 
Член од
12 јули 2018
Мислења
859
Поени од реакции
2.101
Ќе ви броиме + 3 бода на крај сезона де... се договоривме веќе околу тоа. Доста плачеш...

Туку кој е правиот Анри сега?

Овој денес нас гол што ни даде, или оној вашион дриблер рапер/ДиЏеј. Прашања кои ме мачат...
Само кажвам факти. Џабе е се сега, по тоа некни следи распад, броеле вие или не броеле.
Во пензија е правиот, сега да заигра пак, ќе ги пензионира овие двајцава.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
2.775
Поени од реакции
5.595
Да не биде само дека го хејтаме Малдини дека сите играчи гага ги изгуби :aplauz:

 
Член од
24 февруари 2014
Мислења
709
Поени од реакции
1.087
Овие сасуоло се најголема мистерија у цел светски фудбал. Имаат 28 бода и сите им се освоени против аталанта, интер, јуве, милан, лацио, рома, наполи, реал, сити и баерн ама губат од џеноа, специа и беласица герасцунев.
 
Последно уредено:

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.203
Поени од реакции
7.036
Овие сасуоло се најголема мистерија у цел светски фудбал. Имаат 28 бода и сите има се освоени против аталанта, интер, јуве, милан, лацио, рома, наполи, реал, сити и баерн ама губат од џеноа, специа и беласица герасцунев.
Ако мислиш поради денешното нерешено, Торино оваа сезона со Јуриќ не се многу за потценување... од испаѓање лани го доведе на средина на табела.
 
Член од
24 февруари 2014
Мислења
709
Поени од реакции
1.087
Ако мислиш поради денешното нерешено, Торино оваа сезона со Јуриќ не се многу за потценување... од испаѓање лани го доведе на средина на табела.
Не мислам само денес .. еве ги последните 15 утакмици, види против кои екипи имаат извадено бодови, а од кои губат. Торино не се за потценување ама играат без Белоти и Аина кои им се незаменливи играчи, додека сасуоло се со фул тим.

Screenshot_20220123-171844_Rezultati.jpg
 
Член од
12 јули 2018
Мислења
859
Поени од реакции
2.101
Гнасна екипа со други зборови. Само за штета постојат.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
2.879
Поени од реакции
6.344
Вечер по поразот на Јувентус, Рома и Фиорентина ќе им го загрозат удобното 5 место и излезот во ЛЕ...
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
5.315
Поени од реакции
8.293
Фудбалерите на Милан и Јуве се склони на повреди, а теренот е многу лош.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
17.232
Поени од реакции
14.356
Ќе го еби дербиво судијата. Не оти досега се игра некој фудбал ама онај контакт во 2ра минута како да беше пенал (гледам на мн лош стрим можи грешам) и сега од компензација во компензација.
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
3.748
Поени од реакции
2.574
Заш талијаниве нареден викенд не играат? Репке ќе има или?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom