Serie A 2021/2023

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    292
Статус
Затворена за нови мислења.

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.093
Поени од реакции
16.291
Ако го земат Влахович Јуве алал да им е, најдобра трансфер политика има Јуве у последни 10 години.. колку и да мразам клубот ама тоа е вистината, најдобро погодени бесплатни трансфери ( добро има исклучоци ко Ремзи).. и пак нема да ме изненади ако го земат Душан и за 35-40м.
Се посравме на таја најдобра трансфер политика од 2018 досега :)
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
380
Поени од реакции
1.264
Се посравме на таја најдобра трансфер политика од 2018 досега :)
Објективно најдобра трансфер политика во Италија последнава декада има Марота, крај на муабет.
 
Член од
28 октомври 2021
Мислења
1.089
Поени од реакции
2.145
Објективно најдобра трансфер политика во Италија последнава декада има Марота, крај на муабет.
Да, ако се гледа по добри трасфери, пошо има еден куп кои не се погодија.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.793
Поени од реакции
8.880
Да, ако се гледа по добри трасфери, пошо има еден куп кои не се погодија.
Пример? Еве издвои од историја на Јуве колку трансфери погодил, а колку промашил.
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.635
Поени од реакции
2.600
Се посравме на таја најдобра трансфер политика од 2018 досега :)
Тоа да, според мене почна Јуве да тоне од кога го земаа CR7. А и сигурно не сум сам со оваа полемика
 
Член од
28 октомври 2021
Мислења
1.089
Поени од реакции
2.145
Пример? Еве издвои од историја на Јуве колку трансфери погодил, а колку промашил.
Ај ќе ги пишам, неам ништо против човекот, имаше стварно добри трансфери, но и многу лоши, и на тоа да се додаде дека освен топ играч незнае да продаде просек за пари.
 
Член од
16 декември 2021
Мислења
478
Поени од реакции
1.012
Се посравме на таја најдобра трансфер политика од 2018 досега :)
Мислам дека управата на Јувентус во еден момент помисли дека можат да бидат први во Италија со било каква екипа, па почнаа да го придаваат квалитетот и да кешираат дебело, а да носат сомнителни замени. Една две можат да поминат, ама не повеќе од тоа. После неколку вакви трансфери се наоѓаш во ситуација среден ред да ти се Мекени, Рабио, Ремзи и Бенаткур, и после нема назад. И овие милионските договори за играчи кои доаѓаат без оштета се повеќе штетни отколку корисни за клубовите. Мислам дека на примерот на Јувентус другите екипи ќе почнат да избегнуваат такви играчи.

На Јувентус му е потребна финансиска инекција, и купување 4-5 фудбалери. Екстра квалитетен шпиц, два бека и кретаивен играч во средината. И Киеза и Дибала да не се повредуваат.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.966
Поени од реакции
54.981
Мондонико ќе ви објасни за Кулушевски дека до цент се оправдани тие 40 милиони што ги платија за него. Верувам нема да му биде сеедно ако го продадат за 35. :icon_lol:
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
380
Поени од реакции
1.264
Ај ќе ги пишам, неам ништо против човекот, имаше стварно добри трансфери, но и многу лоши, и на тоа да се додаде дека освен топ играч незнае да продаде просек за пари.
И мене стварно ме интересира, не сум прател до толку сите трансфери на Јуве последнава декада.

Иначе за последните три години во Интер стварно не би можел да издвојам да направил баш лош трансфер, едино Лазаро шо не знам од кај се изнајде во клубов, ама еден играч е, се дешаваат утки.

Од друга страна успеа господски да изменаџира две исклучително заебани ситуации, едната со глупирањето на Икарди, другата со катаклизмата летово. Ретко кој спортски директор би успеал да излезе на крај со нив и клубот пак да остане на врвот.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.966
Поени од реакции
54.981
Ај ќе ги пишам, неам ништо против човекот, имаше стварно добри трансфери, но и многу лоши, и на тоа да се додаде дека освен топ играч незнае да продаде просек за пари.
Фан клув Јуве зауздајте го со време. :D

Пред неколку години и ја се занимавав со ова, очи ми истераа, поготово Мондонико. :D :D :D
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.737
Поени од реакции
17.437
Vidi koa gi kupuvaa tie igraci ne izgledaa taka losi. Rabiot i remzi ne bea losi igraci, free transferi vo period koga se lupaa 50 milioni za teski proseci.

Ronaldo transferot imase logika. Blisku do celta, star iskusen tim, malce falese za da osvoi targetot, titula u ls. Probaa so ronaldo da se prejde zadnjiot prag, ama timot bese vekje vo zalez i toa bese toa. Tuka trebase da se dae sut na nego i da se gradi nova generacija, so trener so ne igra mrtov fudbal kako alegri. Vredese da se zrtvuvaat nekolku godini serija a titula za toa. Sea sme ni vamu ni tamu.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.966
Поени од реакции
54.981
Ke igrame LS, ne se 10 boda pred nas Atalanta... baska ako on dojde zimovo i te kako glatko ke sme top4..
Па нели глатко ќе освоите, што се деси? Од каде сега ова ќе играте лш и глатко у топ 4 ќе сте и гледате колку бодови има Аталанта? М?
 
Член од
24 јануари 2021
Мислења
767
Поени од реакции
466
Marota si beshe car vo Juve ama imashe i toj greshki shto e najnormalno za taa rabota nema bezgreshen( Elia, Krasic, Estigibaria, Akvilani, Pacienca, Martinez..). Temelite gi udri so Pirlo, Vidal, Pogba koi bea zemeni bez pari i trenjer motivator ko Konte. CR7 nemashe tolku ekipa okolu nego sredinata ni beshe dupka a i korona haosov vo svetot si imashe uloga. Ja uste mislam ako imame podobar trenjer za ovaa ekipa ( neshto kako Konte) bi imale podobri rezultati ili igra barem, oti ova shto go igrame godinava so redki problesoci e koshmar. Alegri beshe dobar prviot prestoj dodusha nacheka gotova mashina, ama zasega nema ideja ich. Dva do tri dobri transferi moze da smenat se barem vo Italija se nadevam , LS ni e mnogu daleku so ovoj sostav zasega.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.093
Поени од реакции
16.291
Мислам дека управата на Јувентус во еден момент помисли дека можат да бидат први во Италија со било каква екипа, па почнаа да го придаваат квалитетот и да кешираат дебело, а да носат сомнителни замени. Една две можат да поминат, ама не повеќе од тоа. После неколку вакви трансфери се наоѓаш во ситуација среден ред да ти се Мекени, Рабио, Ремзи и Бенаткур, и после нема назад. И овие милионските договори за играчи кои доаѓаат без оштета се повеќе штетни отколку корисни за клубовите. Мислам дека на примерот на Јувентус другите екипи ќе почнат да избегнуваат такви играчи.

На Јувентус му е потребна финансиска инекција, и купување 4-5 фудбалери. Екстра квалитетен шпиц, два бека и кретаивен играч во средината. И Киеза и Дибала да не се повредуваат.
ПРоблемот настана со трансферот на Роналдо спичкаја буџет за 2 години со оглед на короната и не капитализираа на трансферот и на новите 'следбеници' на инста и клубот. Потоа слупаа 80м на Де Лигт ( Алегри беше во право требаше да го земат Манолас и да купат квалитетен CM).

Ги избркаа единствените кои им велеа дека треба реконструкција на тимот целосна (Алегри и Марота) дека е потребно со време да се започни. Да не се случеа овие настани Јувентус немаше да падне толку минус и да забега во правец.

Така да според мене :

1. Kупувањето на Роналдо + корона
2. Бркање на Марота со цел Недвед да е бог и батина со Паратичи
3. Не слушање на Алегри и бркање на Алегри
 
Член од
28 октомври 2021
Мислења
1.089
Поени од реакции
2.145
Набрзина склопено, има многу дискутабилни трансфери кои чинат околу 3 до 6-7 милиони а не изиграле ни минута за Јувентус.

Тие што се со прашалник може да се дискутираат, изиграа сезона, две, на ниво и потоа не можеа да ги продадат ради платата што ја земаа.

Screenshot_2022-01-22-14-07-10-902_com.microsoft.office.excel.jpg
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom