Serie A 2021/2022

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    267
Член од
24 јануари 2021
Мислења
767
Поени од реакции
465
Која грешка ќе ја направи Душан ако отиде во Јувентус, тоа е дури полошо него да остане во Фиорентина...

Впрочем Јувентус моментално е на рамниште на Фиорентина само што нивната линија оди надоле а на Фиорентина нагоре...
Abe formata e nadolu ama 2-3 tochni zasiluvanja i pak sme gore:toe:
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
5.373
Поени од реакции
10.596
Изгледа во некој паралелен јувенташки свет оној селски сурат кулушевски вреди 35 милиона евра јер прочитав негде дека понудата на јуве била 35милиона плус кулуш = 70.

пс.Ако отиде душан во јуве секоја чест за Ањели!
Уште еднаш ќе покаже како се сака клуб,а не како смрдените оризари да мавтаат лековерни интераши со прикаски за ффп,фмп,пмф...

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 
Член од
28 септември 2014
Мислења
440
Поени од реакции
470
Изгледа во некој паралелен јувенташки свет оној селски сурат кулушевски вреди 35 милиона евра јер прочитав негде дека понудата на јуве била 35милиона плус кулуш = 70.

пс.Ако отиде душан во јуве секоја чест за Ањели!
Уште еднаш ќе покаже како се сака клуб,а не како смрдените оризари да мавтаат лековерни интераши со прикаски за ффп,фмп,пмф...

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
па реално Ањели не ни можеш да ги споредиш со кинезите поим се Ањели не само во Италија во цел свет, за нив кинезиве се цигани од шутка
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
5.373
Поени од реакции
10.596
па реално Ањели не ни можеш да ги споредиш со кинезите поим се Ањели не само во Италија во цел свет, за нив кинезиве се цигани од шутка
Се слагам.
Интересна е прикаскава ако земеш во предвид ффп,таа бабарога што само за умрени клубови ко миланските важи.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.379
Поени од реакции
11.755
Јас мислам дека нема шанси Влаховиќ да се врзи со Јувентус зимава, без да е сигурен дека ќе играат ЛШ наредна сезона.

Мислам дека ќе ја тера приказната дека сака да ја однесе Фиорентина во Европа, и ќе ја доигра сезоната таму.
Џабе се чаталат Бароне и Комисо, никогаш нема да го заковаат на трибини и ќе си игра до крај на сезона и на лето ќе си бира каде сака да оди.

Како и да е, ќе си каснам од курот ако оди во Јувентус, и д е а л е н профил на играч за овој Интер, ама Марота има фетиш на млади Италијанци и ќе оди на Скамака 100%.
Ke igrame LS, ne se 10 boda pred nas Atalanta... baska ako on dojde zimovo i te kako glatko ke sme top4..
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
8.931
Поени од реакции
7.184
Изгледа во некој паралелен јувенташки свет оној селски сурат кулушевски вреди 35 милиона евра јер прочитав негде дека понудата на јуве била 35милиона плус кулуш = 70.

пс.Ако отиде душан во јуве секоја чест за Ањели!
Уште еднаш ќе покаже како се сака клуб,а не како смрдените оризари да мавтаат лековерни интераши со прикаски за ффп,фмп,пмф...

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
Toa гомно ФФП не треба да важи за никој. Кој колку има толку нека плати и завршена работа. Кога не важи за ПСЖ и Сити, не треба да важи за никој. Што кој кур се па тие арапите повластени?
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.656
Поени од реакции
9.425
Да не си правиме филмови, нема да иде зимава Влаховиќ нигде. На лето има некои шанси да дојде у Јуве ама и тогаш тешко пошо кога ќе се навртат ЕПЛ мршојадциве...
 

Jankoff

ATP Expert
Член од
4 септември 2019
Мислења
902
Поени од реакции
1.143
Ако го земат Влахович Јуве алал да им е, најдобра трансфер политика има Јуве у последни 10 години.. колку и да мразам клубот ама тоа е вистината, најдобро погодени бесплатни трансфери ( добро има исклучоци ко Ремзи).. и пак нема да ме изненади ако го земат Душан и за 35-40м.
 
Член од
16 декември 2021
Мислења
472
Поени од реакции
1.004
Гледам сте се распишале за трансфер на Влахович во Јувентус, и тоа дел од парите да бидат покриени со Кулушевски, кого Јувентус го цени на 35 :D милиони евра. Реално да се запрашаме, кој на Јувентус би му дал 35 милиони за Кулушевски?
Освен ако Јувентус нема некој компромитирачки слики за Комисо, нула се шансите да се оствари ваков трансфер. Еден Арсенал, за полуиграч како Пепе плати 80 милиони евра, и не го нудеше Мајтланд Најлс како дел од тој трансфер, туку си искешираа. За играч како Влахович кој им е очајно потребен со пеење ќе платат 70 милиони. Зошто Комисо би прифатил за Влахович 35 мулиони во кеш (кој патем се сомневам дека и тие Јувентус би ги платил наеднаш, какви цигани се) и би заглавил со Кулушевски кој во Јувентус се покажа како огромен флоп?
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
327
Поени од реакции
1.008
Ако го земат Влахович Јуве алал да им е, најдобра трансфер политика има Јуве у последни 10 години.. колку и да мразам клубот ама тоа е вистината, најдобро погодени бесплатни трансфери ( добро има исклучоци ко Ремзи).. и пак нема да ме изненади ако го земат Душан и за 35-40м.
Секако дека најдобра трансфер политика има Јувентус.

Особено со давањето на 15 милиони во плати на Ремзи и Рабио, плаќање на 73638 милиони за десет позајмици на Мората и велелепната 70 милионска трампа Артур-Пјаниќ.

Мастерклас реално.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.379
Поени од реакции
11.755
Секако дека најдобра трансфер политика има Јувентус.

Особено со давањето на 15 милиони во плати на Ремзи и Рабио, плаќање на 73638 милиони за десет позајмици на Мората и велелепната 70 милионска трампа Артур-Пјаниќ.

Мастерклас реално.
Da sine, poslednava dekada Juve ima najdobra trasfer politika.. Dovolno e samo da se spomne Ronaldo, eden od dvajcata najdobri fudbaleri koi nekad igrale na ovaa velelepna topka zvana Zemja..
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
2.879
Поени од реакции
6.346
Da sine, poslednava dekada Juve ima najdobra trasfer politika.. Dovolno e samo da se spomne Ronaldo, eden od dvajcata najdobri fudbaleri koi nekad igrale na ovaa velelepna topka zvana Zemja..
Мислиш на флопот што според Јувенташите го кочеше напредокот на Јувентус и развитокот на одредени играчи? Воедно и го доведе клубот пред банкрот?

Зарем толку го сакавте Ронадло тука? Ја сум некако среќен што си иде. Од моментот коа дојде, убеден сум дека ја кочи играта и било каков развој на тимот.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.379
Поени од реакции
11.755
Мислиш на флопот што според Јувенташите го кочеше напредокот на Јувентус и развитокот на одредени играчи? Воедно и го доведе клубот пред банкрот?


Prvo, flopot ima poise tituli osvoeni od Lukaku i Hakimi, vtoro, dupkata u finansiite skoro kaj site klubovi bese radi koronata...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom