Serie A 2021/2022

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    192
Член од
1 април 2018
Мислења
1.400
Поени од реакции
2.424
Немаат замени а втор среден ред на Интер јачи него први на Јувентус :pos:

Одбрана и напад дупло појаки од тие на Јувентус, јас сериозно ви кажувам оваа сезона прашање е дали Јувентус ќе биде во битка за 4 место, може и 3-4 кола пред крај да излезе и од таа битка...
Важиии дупло појак напад. Мартинез, Санчез, Џеко, Сантриано појаки од Киеза, Роналдо, Дибала, Мората, Кулушевски. Добар си нема што. Сите тие би биле лути резерви во Јувентус.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.152
Поени од реакции
4.950
Morata i kulisevski ti se koleteralna steta vo timot kako i bernardeski. Gi vidovme na evropsko ovie 2ca kolko bea dobri.
 
Член од
1 април 2018
Мислења
1.400
Поени од реакции
2.424
Morata i kulisevski ti se koleteralna steta vo timot kako i bernardeski. Gi vidovme na evropsko ovie 2ca kolko bea dobri.
Затоа се резерви. А и што виде лошо од Кулушевски на Европско? Па баш заради него Шведска ја доби последната и помина групи.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
2.572
Поени од реакции
5.710
Затоа се резерви. А и што виде лошо од Кулушевски на Европско? Па баш заради него Шведска ја доби последната и помина групи.
Нема што родени шампиони се, лани едвај со судии во последно коло ради нив и 4-то место фати Јувентус.
 

433

Член од
17 август 2021
Мислења
28
Поени од реакции
58
Ne mozes da bides po nerealen. Ali ajde ipak ne zaboravaj tie ja zemaa titulata :)
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
2.572
Поени од реакции
5.710
Сте земале да се расправате со тип кој викаше дека Бастони требал да игра за Италија пред Киелини и Бонучи:pos:
Басто за Киелини, Бонучи, Де Лигхт и остала пацерија е Малдини у пикот на кариерата...
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
8.816
Поени од реакции
6.821
Басто за Киелини, Бонучи, Де Лигхт и остала пацерија е Малдини у пикот на кариерата...
Сеееееекако :pos: :pos: :pos: :pos: :pos:

Поглупо од ова тешко дека ќе прочитаме денес. Бедемот што е еден од најдобрите тандеми у одбрана во историјата на фудбалот биле пацери за некое типче кое од дома не го знаат дека игра фудбал. :pos::pos::pos:. Па уште со Малдини го спореди...
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
2.572
Поени од реакции
5.710
Сеееееекако :pos: :pos: :pos: :pos: :pos:

Поглупо од ова тешко дека ќе прочитаме денес. Бедемот што е еден од најдобрите тандеми у одбрана во историјата на фудбалот биле пацери за некое типче кое од дома не го знаат дека игра фудбал. :pos::pos::pos:. Па уште со Малдини го спореди...
Бедемот познат само во Италијанската криминална лига, каде ради судии собра трофеи... Се виде Бонасера во Милан како се испосра.

Среќа имаа Италија што освои Европско инаку бедемот ќе беше за по дома, али со средина составена од Барела, Жоргињо, Верати и добра клупа, нормално дека бедемот нема да пропука иако во финале направија чист црвен и чист пенал...

Мораше тренерот што Интер го прослави да дојде за да освојат нешто...
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.252
Поени од реакции
2.087
Тролејбус не се напини ного бре, скапи едно пиво и чекај Јуве да почне.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
2.572
Поени од реакции
5.710
Тролејбус не се напини ного бре, скапи едно пиво и чекај Јуве да почне.
Е важи дека ќе гледам екипи од средина на табела како се надигруваат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom