Serie A 2021/2022

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    218
Член од
4 октомври 2010
Мислења
4.788
Поени од реакции
6.840
Навивачите на прогресивниот Милан се задоволни што не биле крајно посрамени во ЛШ, нивниот тим не можеше да покаже ништо против клуб кој дојде на излет во Милано.

Кај навивачите на многу силниот Интер, владее големо задоволство, затоа што после неколку неуспешни обиди, конечно поминале група во конкуренција на Шериф и Шахтјор.

Оние на Јувентус не се сигурни дали е подобро да завршат први или втори. Ако завршат втори се плашат дека ќе им се случи нешто како против Челзи во Лондон, ако се први, се плашат да не ги посрами некоја, демек послаба екипа.
 
Член од
28 септември 2014
Мислења
227
Поени од реакции
182
Навивачите на прогресивниот Милан се задоволни што не биле крајно посрамени во ЛШ, нивниот тим не можеше да покаже ништо против клуб кој дојде на излет во Милано.
колку треба да си неупатен да напишеш ваква глупост xD
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
4.788
Поени од реакции
6.840
колку треба да си неупатен да напишеш ваква глупост xD
Според начинот на кој е поставено прашањето, претпоставувам дека одговорот е: "многу неупатен".
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.792
Поени од реакции
7.097
Гасперини чоукерот испадна од мртва група во ЛШ. Битно ќе се шета задоволно со фризурата на кафекуварка од ЈП Комунална хигиена, додека го прегазува некој од Интер или Милан, на пролет.
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
256
Поени од реакции
719
И Аталанта и Наполи 1/16 финале во Европа Лига, мислам дека Наполи сезоната ќе ја заврши со 7 играчи здрави сè на сè, буквално три играчи и голман имаат на клупата во моментов.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
9.664
Поени од реакции
16.331
И Аталанта и Наполи 1/16 финале во Европа Лига, мислам дека Наполи сезоната ќе ја заврши со 7 играчи здрави сè на сè, буквално три играчи и голман имаат на клупата во моментов.
И Лацио им се придружи.

Милан само си испаднаа целосно, арно си знаат тие, што ќе се мачат.

Ужас италјаниве во Европа, ужас. Лигата се движи надолу од сезона во сезона.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
4.788
Поени од реакции
6.840
Читав едно интересно интервју во кое новинар на Газета го споредува италијанскато со англискато, шпанскатл и германскато првенство.

Меѓудругото интересно ми беше за тренинзите, а и за повредите. Во претходните две сезони клубовите од во овие три лиги имале стотина мускулни повреди помалку од клубовите во Серија А. Далеку од тоа дека таму се игра со помал интензитет.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
2.399
Поени од реакции
4.509
Читав едно интересно интервју во кое новинар на Газета го споредува италијанскато со англискато, шпанскатл и германскато првенство.

Меѓудругото интересно ми беше за тренинзите, а и за повредите. Во претходните две сезони клубовите од во овие три лиги имале стотина мускулни повреди помалку од клубовите во Серија А. Далеку од тоа дека таму се игра со помал интензитет.
Ваљда толку квалитетен фитнес кадар имаат. Се виде лани Пинтус каков ефект имаше на Интер. 0 повреди цела сезона изиграна со 13-14 играчи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom