Serie A 2021/2023

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    292
Статус
Затворена за нови мислења.

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.998
Поени од реакции
6.023
Каква пакост екипа Сасуоло брееее! :bravobe: :bravobe: :bravobe: :bravobe: :bravobe: :bravobe: :vozbud: :vozbud:


Судија педер! :D
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.303
Поени од реакции
7.434
Вака така Интер ја стопија предноста и дојдоа на 2 бода од тоа толку посакувано прво место.

Наредно коло ќе мора да го потопиме Мурџо кој ќе биде видно мотивиран против нас...
 
Член од
12 јули 2018
Мислења
1.452
Поени од реакции
4.562
Мене Џенова ми е гнасен тим веќе неколку години. Сасуоло ми се симпатични.
Џенова не е тешка за да се победи, ама овие другите тортура ни вршат со години. Кога влегоа во Серија А кај нив на гости немаше шанса Милан да победи, сега па од оваа година обратно на Сан Сиро ги делкаат нашите. Иначе симпатични се понекогаш, на пример вечерва или кога ќе одземат поени на Интер, Јувентус, Рома и останатата багра.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.311
Поени од реакции
57.756
Најлош тип на екипа се Сасуоло, не знаеш кога ќе се повампират. Два пати ги имаме победено 7-0. Во иста сезона кога ги добивме 7-0 ни ја добија возвратната 1-0. Две сезони не имаат тепано по два пати, и дома и во гости. Некогаш кога имаат свој ден, како против Милан, оди тепај ги...
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.037
Поени од реакции
106.832
Против Аталанта со Жуан Жесус на штопер :popce::popce::popce:
Хаха абе се чудев пред 2-3 кола кога го видов на ТВ, викам од кај овој у Наполи никна, мислев завршил у 7ма лига у Бразил по тоа фавелите. Многу јак момент беше кога на инстаграм му честиташе роденден на Броз а овој му рокна у reply: grazzie crni :pos: :pos:
Да беше у Англија у затвор ќе лежеше Броз за коментарот. :D
 
Член од
1 август 2015
Мислења
411
Поени од реакции
701
Па таман кога ќе се врати од повреда ќе треба да фаќа авион за Дакар.


Знаев дека ќе се деси ова кога тогаш, само сезонава најмалце десет пати го имам видено како трча у непотребна контра... Прошла сезона црвен изеде од таква ситуација ради глуп старт.
Како тргнало топ 4 ќе биде премија за Наполи со повредиве.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom