Serie A 2021/2022

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    221

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
13.676
Поени од реакции
10.471
Па зашто ни се мешаш во дискусиите на нас експертите ако немаш поим што се дешава? Остај го Ио да елаборира на темата
Pa kolku da se vklucam u muabet i da ve nerviram..
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
2.959
Поени од реакции
4.708
Ви ги разбирам комплексите, јасно е дека никогаш во животот нема да го доживеете ова:

Прегледај го приврзокот 314919

Може само да сонувате за толку титули :kafence:
jose-mourinho-3-fingers.jpg
Автоматски споено мислење:

Мене највише ме мучи фактот што ако ги избацат у втора лига најреални дестинации на играчиве се Интер и Милан, ама па кој да се земе?
Дибала у Интер по аргетинска линија и Киеза у Милан пошто им фали десно крило, другото не вреди да се земе :icon_lol:
Евентуално Интер и Шчезни да го земе за резерва на Онана
Се дур не почнат Интер и Милан да ги разгледуваат везњаците безбедно е Милано :D
 
Последно уредено:

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
26.754
Поени од реакции
49.481
Не би сакал нешто тенденциозно, ама сериозно би размислил за истрагава/скандалот како и да е, да се отвори нова посебна тема. @Io Sono Interista главен си, одлучи :bance:
Иначе шо го прашуете Ио бе, па нека се отвори слободно тема кој кур, сеа Ио ќе го чекаме да дава дозволи од некоја измислена временска зона.
:pos:

Ајде: https://forum.kajgana.com/threads/Калчополи-2-0-vs-Караванот-си-врви.112423/

Со ризик дека ќе се разводни дискусијата, бидејќи технички не е оф-топик да се разговара овде, ама ете тема. Ако не оди ќе споиме.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
9.675
Поени од реакции
16.390
Не требаше нова тема, можеше да ја пребациме дискусијата во Фан Клуб Интер. И така они се нај информирани и најзагрижени за ситуацијава.
Ве гледам нешто со колегата Макс од фан клубот, па ми забоде очи.

Суперлатив во македонскиот јазик кој се образува со префиксот "нај", се пишува слеано со придавката.

Во овој случај тоа би било: Најинформирани

Мондо Конески офф :kafence:
 

Mr. Mojo Risin'

Violator
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.245
Поени од реакции
3.851
Ве гледам нешто со колегата Макс од фан клубот, па ми забоде очи.

Суперлатив во македонскиот јазик кој се образува со префиксот "нај", се пишува слеано со придавката.

Во овој случај тоа би било: Најинформирани

Мондо Конески офф :kafence:
Како за човек што Македонски не му e мајчин јазик, I coulnd’t care less tbh.. Мондо Круме кепески бот
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
663
Поени од реакции
918
Дури и ја приметив колку беа лошо наместени и голманот и живиот ѕид...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom