Serie A 2021/2022

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    221

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
16.789
Поени од реакции
13.808
Интер треба да ги осудат затоа што продадоа цела младинска шампионска генерација за да го купат Наиголан иликој и да беше.
Не туку за матни зделки во типот продавање анонимус некој за 20 мил демек. Јуве за трансферот на Пјанич - Артур такви зделки :)
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.584
Поени од реакции
8.106
Имаат овие некој критериум или кој како му текне?
Па нели ако е одбиена не се суди?
Абе на рамно место се утепуваат!
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
2.812
Поени од реакции
6.201
Имаат овие некој критериум или кој како му текне?
Па нели ако е одбиена не се суди?
Абе на рамно место се утепуваат!
Види го овој, читал нешто Мондонико што пишувал и си го врзал во крпче па го преставува како официјален став... Блам допре...
 
Член од
28 октомври 2021
Мислења
424
Поени од реакции
797
Види го овој, читал нешто Мондонико што пишувал и си го врзал во крпче па го преставува како официјален став... Блам допре...
Дежурен си на темава шо имаш време да контраш со сите?
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.584
Поени од реакции
8.106
Види го овој, читал нешто Мондонико што пишувал и си го врзал во крпче па го преставува како официјален став... Блам допре...
Ти да го видиш!
Исто и во ПЛ се збореше и за во квалификациите. Не се прави интересен по секоја цена.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
34.471
Поени од реакции
90.676
Нема везе дека е ова за Интер ама зошто да не свирне пенал? Па не значи ако ти се одбие од тело дека можеш за дома да си ја земеш топката... Апла му беше одвоена раката од телото и спречи топката да отиде назад во петерец. Мислам, факт е дека има многу судии што не би го свирнале ова ама па не е дека судијата направи некоја кардинална грешка па да има толку чудење.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
2.812
Поени од реакции
6.201
Ти да го видиш!
Исто и во ПЛ се збореше и за во квалификациите. Не се прави интересен по секоја цена.
Абе ќути скри се блам допре... Читал по форумов Мондонико како правдал несудени пенали, му се врзале жичките у глава се избунил, заборавил кај прочитал и сам себе се убедил дека е факт... Па уште со сарказам пишува 'па нели не се судеше на одбиени'...
Автоматски споено мислење:

Дежурен си на темава шо имаш време да контраш со сите?
Брале нема што тебе да те интересира шампионски фудбал, дај замарај се таму со Хелас Верона во борбата за Конференциска Лига.

Кога игра шампионот Интер треба да се покаже стравопочит и респект.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
2.492
Поени од реакции
4.773
Поинтересни беше што смени одлука по консултација без да погледне снимка. За пенал лично прв пат гледам вакво нешто.
 
Член од
28 октомври 2021
Мислења
424
Поени од реакции
797
Абе ќути скри се блам допре... Читал по форумов Мондонико како правдал несудени пенали, му се врзале жичките у глава се избунил, заборавил кај прочитал и сам себе се убедил дека е факт... Па уште со сарказам пишува 'па нели не се судеше на одбиени'...
Автоматски споено мислење:


Брале нема што тебе да те интересира шампионски фудбал, дај замарај се таму со Хелас Верона во борбата за Конференциска Лига.

Кога игра шампионот Интер треба да се покаже стравопочит и респект.
Важит готово.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom