Serie A 2021/2022

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    267

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
17.260
Поени од реакции
14.400
Интер треба да ги осудат затоа што продадоа цела младинска шампионска генерација за да го купат Наиголан иликој и да беше.
Не туку за матни зделки во типот продавање анонимус некој за 20 мил демек. Јуве за трансферот на Пјанич - Артур такви зделки :)
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.609
Поени од реакции
8.186
Имаат овие некој критериум или кој како му текне?
Па нели ако е одбиена не се суди?
Абе на рамно место се утепуваат!
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
2.879
Поени од реакции
6.346
Имаат овие некој критериум или кој како му текне?
Па нели ако е одбиена не се суди?
Абе на рамно место се утепуваат!
Види го овој, читал нешто Мондонико што пишувал и си го врзал во крпче па го преставува како официјален став... Блам допре...
 
Член од
28 октомври 2021
Мислења
616
Поени од реакции
1.284
Види го овој, читал нешто Мондонико што пишувал и си го врзал во крпче па го преставува како официјален став... Блам допре...
Дежурен си на темава шо имаш време да контраш со сите?
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.609
Поени од реакции
8.186
Види го овој, читал нешто Мондонико што пишувал и си го врзал во крпче па го преставува како официјален став... Блам допре...
Ти да го видиш!
Исто и во ПЛ се збореше и за во квалификациите. Не се прави интересен по секоја цена.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
34.935
Поени од реакции
93.359
Нема везе дека е ова за Интер ама зошто да не свирне пенал? Па не значи ако ти се одбие од тело дека можеш за дома да си ја земеш топката... Апла му беше одвоена раката од телото и спречи топката да отиде назад во петерец. Мислам, факт е дека има многу судии што не би го свирнале ова ама па не е дека судијата направи некоја кардинална грешка па да има толку чудење.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
2.879
Поени од реакции
6.346
Ти да го видиш!
Исто и во ПЛ се збореше и за во квалификациите. Не се прави интересен по секоја цена.
Абе ќути скри се блам допре... Читал по форумов Мондонико како правдал несудени пенали, му се врзале жичките у глава се избунил, заборавил кај прочитал и сам себе се убедил дека е факт... Па уште со сарказам пишува 'па нели не се судеше на одбиени'...
Автоматски споено мислење:

Дежурен си на темава шо имаш време да контраш со сите?
Брале нема што тебе да те интересира шампионски фудбал, дај замарај се таму со Хелас Верона во борбата за Конференциска Лига.

Кога игра шампионот Интер треба да се покаже стравопочит и респект.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
2.793
Поени од реакции
5.644
Поинтересни беше што смени одлука по консултација без да погледне снимка. За пенал лично прв пат гледам вакво нешто.
 
Член од
28 октомври 2021
Мислења
616
Поени од реакции
1.284
Абе ќути скри се блам допре... Читал по форумов Мондонико како правдал несудени пенали, му се врзале жичките у глава се избунил, заборавил кај прочитал и сам себе се убедил дека е факт... Па уште со сарказам пишува 'па нели не се судеше на одбиени'...
Автоматски споено мислење:


Брале нема што тебе да те интересира шампионски фудбал, дај замарај се таму со Хелас Верона во борбата за Конференциска Лига.

Кога игра шампионот Интер треба да се покаже стравопочит и респект.
Важит готово.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom