Serie A 2021/2022

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    220

Down

Stoned Jesus
Член од
4 мај 2012
Мислења
1.676
Поени од реакции
2.499
Каков фаул не судеше за Лацио пред крај на прво полувреме, чист жут овој пушти игра да продолжи.....баш тогаш ја пуштив утакмица да ја глеам, гледам еден нула, гледам судија мизерен против Лацио суди и знаев дека дале гол од пенал....

Нормално после на Google глеам Бонучи 23(P) :icon_lol:

Ебати и првенство и се, лани судии им поклонија топ 4 оваа година исто се трудат...
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.610
Поени од реакции
5.646
Овој 44-кава, среќа што одбра за други да игра. Цел му терен претрчуваат, му даваат топка, гаќите полни....
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
4.831
Поени од реакции
6.932
Уште Киеза не одеше на шут, избрза со стартот. :D
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
2.806
Поени од реакции
6.196
Човек на натпреварот лагано Ди Бело ако не прочитавте убаво не мислам на Дибала...
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
8.881
Поени од реакции
6.975
И ова не беше пенал така?
Jуве кога игра треба да се укинат пенали. Крши, мавај, рогај по нозе, нема пенал, само да се задоваолат разни очајни фаци кои залутале у фудбалот. Нека идат УФЦ да гледаат таму нема фаули.

Уште ќе ти кажат поклонета победа и ќе ти рачунаат +3 бода од судиите на победа без дамка.
 

Filip Telford

говедо
Член од
20 јули 2020
Мислења
4.926
Поени од реакции
32.218
Пак ги изгурале до победа криминалците или Лацио уште еднаш докажа дека е селска и мизерна екипа?
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
2.064
Поени од реакции
2.819
Пак ги изгурале до победа криминалците или Лацио уште еднаш докажа дека е селска и мизерна екипа?
Лацио покажа дека е селска и мизерна екипа. Не дека јуве нешто wow изигра ама пеналите беа чисти ко солза.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
16.754
Поени од реакции
13.765
Пак ги изгурале до победа криминалците или Лацио уште еднаш докажа дека е селска и мизерна екипа?
Второто. Алегри истрча покрај аут линија поќе од сите играчи на Лацио освен СМС.

Првиот пенал беше мек ама пак мислам дека беше пенал. За вториот е срамота да се пиши и збора.

Јуве си беше солиден.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom