Serie A 2021/2023

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    292
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 септември 2014
Мислења
971
Поени од реакции
1.375
овај инзаги у гз е праен колку среќа му има клубот
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.439
Интер од 4-5 зицери и можност за лесна предност и победа на крај треба презадоволни да бидат со бодов. Милан си го постигна тоа по кое беше тргнат од прва минута, да не загуби. Разочаран сум доста од Интер, карактер на лузери покажаа а 99 посто од нив лани шампиони беа.
 
Член од
28 септември 2014
Мислења
971
Поени од реакции
1.375
Дали си сериозен? Интер имаше среќа утакмицава?
Апсолутно, дрва тешки реално мислев дека се далеку подобри. На овој Милан на кој што му недостасуваа неколку клучни играчи интер гол не можеше да му даде xD
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.831
Поени од реакции
23.051
Интер од 4-5 зицери и можност за лесна предност и победа на крај треба презадоволни да бидат со бодов. Милан си го постигна тоа по кое беше тргнат од прва минута, да не загуби. Разочаран сум доста од Интер, карактер на лузери покажаа а 99 посто од нив лани шампиони беа.

Да се навратим на темата што ја сакаш многу, Конте братот.

Инзаги ефект, едноставно типов е гз преку глава сезонава и Интер е преголем залак за него.

Не успева да се приспособи на поголем тим, него Интер го претвара у Лацио.

Пишав и у фан клуб кј нас ако не прими Милан гол до 65-та нема гајле више. И лацио 5 године со Инзаги игра фудбал до 65-70 и после стискај шупекот.

Штета што Милан не го искористи тоа и Пиоли тотално утна и со изменете а и почетната формација со Брахим на крило каде го шутираја ка ветрушка
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.733
Поени од реакции
13.357
На Интер сега најбитно му е со Барела и Џеко се да е во ред. Без нив не верувам дека можат да победуваат во низа. Во корист им е што ова се случи пред репрезентативната пауза.

Реално, Инзаги на Барела душата му ја извади, плус репрезентација. Има многу добри работи кај него, но во последно време ме импресионира како после добиен тежок дуел, некогаш и со двајца, па и под фаул, без проблем веднаш има добар пас, феноменален центаршут, како ништо да не било претходно.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom