Serie A 2021/2023

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    292
Статус
Затворена за нови мислења.

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.273
Поени од реакции
45.670
Милан, а Наполи поготово, ако не почнат да крварат скоро, многу веројатно е да прокрварат подрастично додека е Афричкиот куп. Милан ги губи Кеси и Бенасер, а Наполи ги губи Кулибали, Осимен и тој стап еден средина што им игра, заборавив му името.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.973
Поени од реакции
55.029
@Io Sono Interista ај коа веќе му даваш значење на @Mondonico дека многу се разбира у судиски одлуки прашај го зошто има поделени мислења за пеналот низ италијанските медиуми и зошто судијата направи вака со рацете.
И прашај го првично за што е наменет ВАР и дали е точно тоа дека истото се користи за чисти и очигледни грешки на судијата а не за ситуации прикажани во слоу-моушн.

 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.307
Поени од реакции
7.442
@Io Sono Interista ај коа веќе му даваш значење на @Mondonico дека многу се разбира у судиски одлуки прашај го зошто има поделени мислења за пеналот низ италијанските медиуми и зошто судијата направи вака со рацете.
И прашај го првично за што е наменет ВАР и дали е точно тоа дека истото се користи за чисти и очигледни грешки на судијата а не за ситуации прикажани во слоу-моушн.

Уживај кај нас веќе пола го пцујат Дамфрис, а во реалноста немаше ни контакт, али нека им е, овој подарен бод ќе им значи многу на Јувентус во борбата за тоа толку посакувано 6-то место...
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.973
Поени од реакции
55.029
Уживај кај нас веќе пола го пцујат Дамфрис, а во реалноста немаше ни контакт, али нека им е, овој подарен бод ќе им значи многу на Јувентус во борбата за тоа толку посакувано 6-то место...
Контакт имаше ко што може да се види и на успорената снимка.
Друго ми е муабетот.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.307
Поени од реакции
7.442
Контакт имаше ко што може да се види и на успорената снимка.
Друго ми е муабетот.
Контакт за пенал?

А судијата лани за пеналот на Квардадо изјави дека Квардадо бил тежок играч за да се види дали стварно бил фаулиран, донел одлука која била погрешна, ПРИ ФАКИНГ ВАР го потврди пеналот... Али тие бодови им го донесоа тоа толку посакувано 4-место, ова бодче ќе им донесе сезонава 6-то и излез во ЛЕ...
 
Член од
24 јануари 2021
Мислења
767
Поени од реакции
466
Смири се и не претерувај, барем за средината сите сме едногласни дека не ја бива сезони наназад.
Sredinata so dvajca dobri ili barem malku nad prosekot moze mnogu da se smeni po shto MekBurger i Ramzi ochaj se a Kuron i Maminion se prosek da ne se lazime
Автоматски споено мислење:

Контакт за пенал?

А судијата лани за пеналот на Квардадо изјави дека Квардадо бил тежок играч за да се види дали стварно бил фаулиран, донел одлука која била погрешна, ПРИ ФАКИНГ ВАР го потврди пеналот... Али тие бодови им го донесоа тоа толку посакувано 4-место, ова бодче ќе им донесе сезонава 6-то и излез во ЛЕ...
Vie sekogash vo teshki momenti ni se naogjate vo posledno vreme… Lani za ziva glava ne ochekuvav da ni ja dadete taka, po shto da ne se lazime ja dadovte i plus sudija pomogna malku. Da prasham da ne ve grizi sovest za kalchopoli, po shto ubavo ne nasadivte?
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Контакт за пенал?

А судијата лани за пеналот на Квардадо изјави дека Квардадо бил тежок играч за да се види дали стварно бил фаулиран, донел одлука која била погрешна, ПРИ ФАКИНГ ВАР го потврди пеналот... Али тие бодови им го донесоа тоа толку посакувано 4-место, ова бодче ќе им донесе сезонава 6-то и излез во ЛЕ...
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.470
Поени од реакции
5.472
Според мене има основ за пенал ова.

На крај краева да бидеме реални и да гледаме што и како се случува сега а не пред 5 или 10 години, ако има контакт, јебига пенал си е. Некогаш ќе добиеш, некогаш ќе го јадеш и тоа е тоа.

Мислам дека мртвилово вчера ни ја уби желбата и на двата фан клуба да се караме веќе дали било пенал или не. :D
Најбоље е по -3 бода и за Интер и за Јуве, како казна.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Според мене има основ за пенал ова.
За жал и за тоа од вчера како што можеш да видиш нема нешто жалење и плачење. Тоа е фудбалот во 2021. Напраи Дензел грешка и тоа не кошта 2 бода.
На крај краева да бидеме реални и да гледаме што и како се случува сега а не пред 5 или 10 години, ако има контакт, јебига пенал си е. Некогаш ќе добиеш, некогаш ќе го јадеш и тоа е тоа.
Мислам дека мртвилово вчера ни ја уби желбата и на двата фан клуба да се караме веќе дали било пенал или не. :D
Најбоље е по -3 бода и за Интер и за Јуве, како казна.
Кажав јас мислење за вчера и мислам имаше коректни постови и од ваша страна. Целта на овај пост мој до Тролејбувчето беше дека оваа година ете оваа сезона и лани се свирна ти вакви пенали убаво кажа Кобе фудбалот е направен како балет :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom