Serie A 2021/2023

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    292
Статус
Затворена за нови мислења.

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.053
Поени од реакции
17.739
Имаш право. Го изумив деталот наречен жолт картон за Шчезни.

Ок тоа е решено.

Сеа, се дава ли предност за пенал или се свири одма?

Секако ќе имаше пенал за Рома од вар, за стартот на Данило.
Мислам дека се дава предност, имаше еден многу јак случај на Наполи-Милан од пред неколку години, кога Ромањоли со рака извади топка пред линијата, наидуваше играч на Наполи, судијата остави тој да постигне гол и му даде жолт на Ромањоли.

Валери судеше тогаш.

За вчера не дека го правдам Орсато, но мој впечаток е дека беше премногу фокусиран, го виде прекршокот на Шчежни и одма инстинктивно свирна, не ни размислувајќи за што понатаму. Може од технички аспект да го оценат делегатите во Италија, дали што и како, но од аспект на гледач, не наоѓам особена замерка при вакви ситуации, бидејќи сепак во жарот и интензитетот на играта лесно може да се случи.
 
Член од
24 јануари 2021
Мислења
767
Поени од реакции
466
Najsmeshnoto e shto iako protiv Juventus dosudija penal, pak se baraat minusi i se zamarame bez potreba. Ne znaeme ama var najverojatno kje go priznaeshe golot, ako ne igrashe toj od Roma so raka. Toj od Roma da go daeshe penalot, kje zashtedevme 2-3 strani vo forumov ali jbg… Naredno kolo so Inter igrame uste odsega kazuvam na navivachi na Inter, molete se da ne dajme prvi gol, po shto taka zavrsue utakmica:)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.840
Поени од реакции
8.686
Јас како што забележувам од матната снимка, топката прво му удира во стомакот па му завршува во раката. Ако е така, тогаш не може ради тоа да се поништи.

За пеналот се потврди дека Орсато свирна веднаш и не можеше голот никако да се признае, а згора на се Миктаријан асистираше со рака. Така да, сосема на место одлука.
Не му завршува во рака, туку тој ја мрда раката за да ја прибере топката и мења правец, односно си ја прибира пред него. Не е толку матна сликата за да не се види тој момент, топката не е толку брза за да му удри во раката, а тој раката на назад да ја тера, напротив тој на напред ја тера раката за да ја прибере топката пред него. Ако е така, не може да не се свири рака.
Мене друго ми беше прашањето, дали ради таа ситуација треба да се гледа и да се поништеше голот или тоа важи само за асистентот? Али јас мислам дека имаат поништувано голови кога не е асистентот инволвиран, туку некој порано што играл со топка или направил нешто...


А за пеналот, уште немам видено видео како Мхтаријан ја удира со рака, Али ако е точно, тогаш нема дилеми дека е исправна одлуката.. за првата ситуација мислам дека не си во право, образложив и зошто, Али шта је ту је..
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.419
Поени од реакции
3.642
Ke ima li i denes plac i lelek od fanovine na Inter? :icon_lol:
Plač i lelek ušte po sabajle na šinterašive.. Ubavo započnuva denov :icon_lol:
Cel den i cela vecer plač i lelek od sinterasite, nekako im se tresat gakjite, sledna moze i da gi simneme pod nas... se kurcea na pocetok na sezona, ama pak ke recam - PRVITE PUPKI ISKOCENI NA RANA PROLET PRVI GORAT NA MRAZOT STO SLEDI
2 dena i 2 veceri trae placot i lelekot na interasive.. direktorot na paloma trie race...
Spremni za plačot i lelekot na šinterašite večerva? :D
Ти стварно си бил пролив, вреглаш исти зборови секој ден, креативност НУЛА. Би ти препорачал да намалиш со "плач и лелек", бидејќи Интер има намера ова сезона да си освои титула со тешки маки, ќе имаме многу повеќе киксови, дај нешто покреативно од ова. :cool:
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Ти стварно си бил пролив, вреглаш исти зборови секој ден, креативност НУЛА. Би ти препорачал да намалиш со "плач и лелек", бидејќи Интер има намера ова сезона да си освои титула со тешки маки, ќе имаме многу повеќе киксови, дај нешто покреативно од ова. :cool:
Шо сакаш да коментира. Детето му плачи низ дома :pos:
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.976
Поени од реакции
55.041
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom