Serie A 2021/2023

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    292
Статус
Затворена за нови мислења.

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.342
Мое мислење, виде мал контакт над Абрахам, и кога го виде после тоа и вториот контакт на Микитаријан, не се двоумеше и не ни дочека да види шо како ќе се дешава. Не ни ја гледаше топката мислам.
Нема везе тоа, при Вар и при очигледна активна акција сеуште, се чека истата да заврши па да свири, сеа ја гледам снимката на арена дека повторија пак, буквално свирна пред да шутне Абрахам, значи се виде дека шутира на празен гол и овој му свирна хаха, каков бламаторски потег беше ова.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.795
Поени од реакции
8.915
Нема везе тоа, при Вар и при очигледна активна акција сеуште, се чека истата да заврши па да свири, сеа ја гледам снимката на арена дека повторија пак, буквално свирна пред да шутне Абрахам, значи се виде дека шутира на празен гол и овој му свирна хаха, каков бламаторски потег беше ова.
Има објаснување за судииве на Нетфликс :D
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
Време е за НОВА дебата :D
Ma да, сеа е у право, нема тука пенал. На успорена ова е како крампони од кој и да беше тој од Рома, врз нога на Киелини. Да беше малку побрз, ќе го рогнеше место топката(која ја утна и вака и така).
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.977
Поени од реакции
55.043
Сеа читам кај Димарцио, на полувреме Кристанте го прашал зошто свирнал пенал и не почекал да заврши акцијата а Орсато му рекол дека не се дава предност за пенал, одма се свирело.
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.729
Поени од реакции
9.712
Време е за НОВА дебата :D
Ma да, сеа е у право, нема тука пенал. На успорена ова е како крампони од кој и да беше тој од Рома, врз нога на Киелини. Да беше малку побрз, ќе го рогнеше место топката(која ја утна и вака и така).
Ни П од пенал овде, ама Киелини игра многу шашава утакмица вечерва. Имаше многу среќа.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.443
Ни П од пенал овде, ама Киелини игра многу шашава утакмица вечерва. Имаше многу среќа.
Многу несмасно отиде да ја исфрли топката, малце да беше понапред Пелегрини ќе беше пенал зашо гарант ќе го рогнеше по нога.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.830
Поени од реакции
24.227
Сериозно мислат Јуве со оваа НЕигра цела сезона да тераат?
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.977
Поени од реакции
55.043
Сериозно мислат Јуве со оваа НЕигра цела сезона да тераат?
Да. Они 5 години тераа вака со Алегри.
Ќе им носи бодови ваквиот пристап со оглед на тоа што немаат играчи да се надигруваат фудбалски, цврсто на резултат, и по некоја контра ако убодат со Киеза, Дибала ко ќе е спремен и Квадрадо, или ваков среќен гол ко денес.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Сериозно мислат Јуве со оваа НЕигра цела сезона да тераат?
Па кога ќњ видиш дека 20 утакмици со ред примавме гол….

Се знаеше дека прво нешто на кое ќе обрни внимание Алегри е наоѓање начин да не се примаат голови и изгледа најде :)

Мислам ќе се сменат некои работи кога Дибала, Артур ќе се спремни.
 
Член од
24 јануари 2021
Мислења
767
Поени од реакции
466
Да. Они 5 години тераа вака со Алегри.
Ќе им носи бодови ваквиот пристап со оглед на тоа што немаат играчи да се надигруваат фудбалски, цврсто на резултат, и по некоја контра ако убодат со Киеза, Дибала ко ќе е спремен и Квадрадо, или ваков среќен гол ко денес.
Pishav uste koga go dadovme prviot gol, losho za Roma 1-0 tepueme ili najsila 2-0 od kontra. Sega ako Kin go daeshe toa kje beshe 2-0. A ako Roma go daeshe penalot ili shto e najrealno sudijata da go priznaeshe golot, kje beshe 1-1 shto e realen rezultat za utakmicava denes
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.729
Поени од реакции
9.712
Каква чудна утакица, особено за Јуве. Бентанкур, Де Шиљо и Бернардески искинаа, Киеза, Квадрадо и Киелини очајни.

Иначе Јуве мн слабо денеска, ама и Рома ништо подобра. 1-1 ќе беше најреално, but i'll take it. :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom