Serie A 2021/2022

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    213
Член од
29 јануари 2015
Мислења
4.920
Поени од реакции
12.778
Колку само Пиоли со овој ростер вади максимум, секоја чест.

Штета што исклучиво само низ призма на титули се вреднуваат тренери во фудбалскиот свет и јавност.
Да не се заборави дека човекот со далеку послаб Милан беше една календарска година непоразен.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
2.718
Поени од реакции
6.022
Милан и Пиоли воспоставија долгорочен систем и мислам дека и не им се битни толку играчите, кој и да си оди ќе најдат соодветна замена и ќе играат добро па макар и да се крпеници играчи нешто како слично како Аталанта, Лестер, Дортмунд и Атлетико... Е сеа дали воспотавија шампионски систем кој полека ќе се надоградува и ќе освојува титули како Алетико или ќе бидат од 2 до 4 место како Аталанта ќе видиме.

Како и да е ме изненади Пиоли што воспостави здрав систем.

За мојот Интер нема што многу да се збори, за сега Инзаги потфрла, се надевам ќе се консолидира со време за да освои титула со бар 10-тина бода предност а не да ми прави неизвесност со Наполи се да му ебам лузерско што има попримено од Лацио, дно од екипа, 0 џентлменство за голот али тоа е...
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
9.609
Поени од реакции
16.131
Дамфриз мораше да добие директен црвен при голот на Лацио, не знам како помина тоа со жолт. Тој му се нафрли на Андерсон со боречки зафат, кога веќе падна гол и топката не беше во игра.

Можеби почудно е само како после тоа не доби втор жолт.

Генерално ужасен однос и од двата тима, чиста брука. Ги разбирам делумно играчите на Интер, во жарот на играта да помислиш дека требало да се исфрли топката, ама не може така да ја гледаат работата. 2 на 4 беа, наместо да се молат да ја исфрлат овие, требаше да го одбранат нападот и после да се расправаат.

Инаку, браво за Милан, не гледав но од 0-2, 3-2, секоја чест. Сепак, не гледам прво место за овој тим, без разлика на резултатите досега.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
26.543
Поени од реакции
48.169
Зошто да застане Лацио коа самиот Лаутаро не го рецна ни 2% кој и да беше ботот од Интер што лежеше на терен и продужи со акцијата?
Не зафркавај, 40 метра истрча, 10 секунди поминаа, нема оправдување за Лаутаро
И да не го видел, ако беше нешто страшно и сериозно многу едноставно некој ќе му сугерираше да застане
Ај бе интераши олабајте со плачењево ќе ви се молам, после преочигледна глума на ди марко, иде ЦЕЛ напад на Интер, никој не го глеа нивниот паднат соборец, нити никој сугерира дека еден соборец им глуми повреденко, ама штом Лацио праи конра, морале да ја исфрлат. Мислам дај ви се молам малце reality.
Види ги бе :pos:

Лаутаро единствено што гледа е дека Ди Марко паѓа од контактот, буквално ни една секунда не трае тоа, и уште неколку секунди трча напред. Нити гледа нешто нити пак тие што му се во близина гледаат назад. Реина ја имаше топката и се можеше да застане тука.

That being said, со вакви копита како Де Марко кои мислат дека играат во Верона и дека треба да задржуваат време, подобро и не заслужуваме.


Забораив да го поздравам @Io Sono Interista, си знае чоекот, стар вук :love:
Не ја погодив оваа, очекував да не претепате со оглед на сите фактори... ама за никаде бевте, се сврте натпреварот со многу среќа не дека Лацио одигра нешто.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.565
Поени од реакции
8.254
Дамфриз мораше да добие директен црвен при голот на Лацио, не знам како помина тоа со жолт. Тој му се нафрли на Андерсон со боречки зафат, кога веќе падна гол и топката не беше во игра.

Можеби почудно е само како после тоа не доби втор жолт.

Генерално ужасен однос и од двата тима, чиста брука. Ги разбирам делумно играчите на Интер, во жарот на играта да помислиш дека требало да се исфрли топката, ама не може така да ја гледаат работата. 2 на 4 беа, наместо да се молат да ја исфрлат овие, требаше да го одбранат нападот и после да се расправаат.

Инаку, браво за Милан, не гледав но од 0-2, 3-2, секоја чест. Сепак, не гледам прво место за овој тим, без разлика на резултатите досега.
Ќе звучам патетично, но можеби се извинил? :P

Btw, има видео моментот кога се повредува Ди Марко, а Лаутаро продолжува да трча??

Ps Савиќ Миленковиќ исти гол и на Рома им даде, многу идентичен
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
5.011
Поени од реакции
13.525
Црвениот на Луиз Фелипе мора да конкурира за најглуп црвен во историјата.
Какво теле од играч. На добиен, завршен натпревар ти пред очи на судијата ушка му праиш на Кореа.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
13.286
Поени од реакции
34.206
Ќе звучам патетично, но можеби се извинил? :P

Btw, има видео моментот кога се повредува Ди Марко, а Лаутаро продолжува да трча??

Ps Савиќ Миленковиќ исти гол и на Рома им даде, многу идентичен
 

Kajgana Shop

На врв Bottom