Serie A 2021/2022

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    213

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
9.609
Поени од реакции
16.131
Сега гледам преглед, како е можно првиот гол на Наполи да не беше поништен.

Просто неверојатно е при ВАР ова да не се гледа барем.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
5.012
Поени од реакции
13.528
Сега гледам преглед, како е можно првиот гол на Наполи да не беше поништен.

Просто неверојатно е при ВАР ова да не се гледа барем.
Прв стигна до топката Инсиње.
И мене ми се виде од прва дека е фаул ама ако погледнеш убаво Инсиње шутира со глава па Драговски брани.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
4.952
Поени од реакции
9.149
Знам дека обожаваш да се правиш интересен ама еве ќе ти ги набројам радиреда :)

Шкринар
Де фрај
Бастони
Барела
Брозович
Лаутаро
Џеко

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
А турскиот Кевин Де Брујн не е класа или знае само корни да изведува ?
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
2.235
Поени од реакции
4.002
А турскиот Кевин Де Брујн не е класа или знае само корни да изведува ?
Кога ќе порасне ќе биде класа. Има уште малце. Се гледа дека уште не знае да се носи со притисокот да игра у клуб кој брани титула.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
34.227
Поени од реакции
89.599
Прв стигна до топката Инсиње.
И мене ми се виде од прва дека е фаул ама ако погледнеш убаво Инсиње шутира со глава па Драговски брани.
И отпосле има контакт. Во петерец е сево ова, за мене е чист фаул пошо тука голманот е заштитен како бела мечка.
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.776
Поени од реакции
6.979
Од овие 7 кола, мене Милан ми личат како најсериозни за титула. Делуваат на неверојатно стабилен тим највоигран и страшно опасен во транзиција.
Наполи изгледаат импресивно засега, ама Спалети и на други места почнувал вака, па околу февруари издишувале неговите тимови. Иако, би било интересно они да освојат.

Реално, многу е рано за проценка на капацитетот на тимовиве што треба да бидат во борба за титула, ама се надевам дека ќе учествувам во кревање на ентузијазмот на миланезите на форумов, за ако евентуално паднат во иднина, сосема безобразно и малодушно да се ситам на нивните маки. Треба да бидам подобар од тоа, ама кој кур, малите задоволства го прават животот вреден за живеење.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
12.631
Поени од реакции
18.498
Шо кур би праеле на темава Наполи шампион ако стане, еден ќор навијач немаат. Рома го има пупоне со 5 акаунта, Лацио Сплендора со два акаунта :icon_lol: па би имало кој да се сити
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
4.952
Поени од реакции
9.149
Кога ќе порасне ќе биде класа. Има уште малце. Се гледа дека уште не знае да се носи со притисокот да игра у клуб кој брани титула.
Тој кутриот не знаеше да се носи со притисокот ни со тим што игра ЛЕ и се бори за 4то место а камо ли да брани титула.
 
Член од
14 август 2010
Мислења
710
Поени од реакции
379
Шо кур би праеле на темава Наполи шампион ако стане, еден ќор навијач немаат. Рома го има пупоне со 5 акаунта, Лацио Сплендора со два акаунта :icon_lol: па би имало кој да се сити
A ke stane sampion ovaa godina se zreli za sampioni....Forza Napoli
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
3.639
Поени од реакции
2.369
Не го заборавајте Афричкиот куп во 2022 година.. Наполи највеќе ќе трпи до негде и Милан..
 
Член од
12 јули 2018
Мислења
703
Поени од реакции
1.620
Само нека продолжи вака турако, ќе ги оправда сите пари кои Милан ги плати за него.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom