Serie A 2020/21

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    129
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 јули 2018
Мислења
1.471
Поени од реакции
4.639
Како на САД да им кажеш да се вратат во унија со УК.
Откако ќе се откачиш од малигното ткиво, најдобро е да го оставиш зад себе целото искуство, да заборавиш дека некогаш си поминал низ таков хорор и дека нешто толку грозно било дел од тебе. Можеш да го ставиш во тегла, ако си еден од тие луѓе, ама ништо повеќе од тоа.
Сега ќе ви го земеме и името и ќе се викаме и Интер и Милан одеднаш, зошто ни се може.
Ама Интер Милан 2 ќе остане слободно, ако го сакате. Ипак комшии сме.
Повеќе би одговарало како Тувалу да сакаат да се вратат во унија со ОК, отколку САД ама ајде. :D
Па малигно ткиво, вака испаѓа како да малигното ткиво само се откинало од здравото, оти Интер се оддели од Милан, а не обратно. Или можи вака, до 1908 Милан живеел со вирус кога развил имунитетна реакција и го исфрлил, а вирусот продолжил да егзистира на границата меѓу животот и смртта. Или пак вака, тогаш бил извршен успешен егзорцизам и демонот бил исфрлен од Милан, ама нема логика, излегва дека демонот сам си извршил егзорцизам, нема логика. Ама ако претпоставиме дека тогаш демонот го забележал крстот на логото на Милан, па се само егзорцирал за вечни векови, има логика.
А името не го даваме никогаш! Најдете си друго ако не сакате Интер да се викате.
Ај доста е ги потрошив аналогиите..
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.829
Поени од реакции
23.044
Абе не дека немаше контакт, ама ептен млак дуел е ова и класичен јуве пенал.
Тоа чист, почист не замарај, ќе помисли некој со секира го удриле Ибра. :D

Oва последново не го разбирам стварно. Мене ли ме прашуваш за Ибра, некаков хајп и топ 10?

ИЛИ НЕКОЈ ОД МОИТЕ КОПИЛИЊА СЕ ИЗБЛАМИРАЛ ПА ТРЕБА ЈА ДА ОДГОВАРАМ И ДА СЕ ТЕПАМ ТУКА?????

ТОА ЛИ Е????

УРКО ЛИ Е ТОА ГОВЕДО???????????????????????
СТЕК ТИ ЛИ СИ???? ЏОНИ КОПИЛЕ?????????

Да некој од вашите, ама од тие копилињата што не ги сакаш ко Стек и Урко, не беше од нив двајца. Ама не памтим кој беше
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.467
Поени од реакции
5.455
Oва последново не го разбирам стварно. Мене ли ме прашуваш за Ибра, некаков хајп и топ 10?

ИЛИ НЕКОЈ ОД МОИТЕ КОПИЛИЊА СЕ ИЗБЛАМИРАЛ ПА ТРЕБА ЈА ДА ОДГОВАРАМ И ДА СЕ ТЕПАМ ТУКА?????

ТОА ЛИ Е????

УРКО ЛИ Е ТОА ГОВЕДО???????????????????????
СТЕК ТИ ЛИ СИ???? ЏОНИ КОПИЛЕ?????????
Топ 5 ми беше муабетот бе.
Почеток на сезона. Баш после дербито ако не се лажам.
Кој шлог го изедов тогаш човече... Ми иде да се самобанирам, си ибам днопертизата саката.

no hard feelings tho :smirce:
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.307
Поени од реакции
7.442
Интересен факт ако се земат последните 19 кола од претходната сезона и овие 18, значи хипотетички би имало уште едно коло до крај, победникот во Серија А би бил веќе решен со тоа што Милан би имале 84 поени, Интер 76 поени, Јувентус 68 и натпревар помалку...

Значи шампионот би бил пак Јувентус, дека според експертизите на многумина вклучувајќи го и Марли тука си играле курташак, ако сакале сите имале на кур да ги дигнат и ќе завршеле со 100 бода минатата сезона...
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.829
Поени од реакции
23.044
Топ 5 ми беше муабетот бе.
Почеток на сезона. Баш после дербито ако не се лажам.
Кој шлог го изедов тогаш човече... Ми иде да се самобанирам, си ибам днопертизата саката.

no hard feelings tho :smirce:
Како вика онаа старата ФанКлубЈувентус-ката, чим се извини нема гајле, терај !
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.814
Поени од реакции
24.129
Абе не дека немаше контакт, ама ептен млак дуел е ова и класичен јуве пенал.
Тоа чист, почист не замарај, ќе помисли некој со секира го удриле Ибра. :D

Oва последново не го разбирам стварно. Мене ли ме прашуваш за Ибра, некаков хајп и топ 10?

ИЛИ НЕКОЈ ОД МОИТЕ КОПИЛИЊА СЕ ИЗБЛАМИРАЛ ПА ТРЕБА ЈА ДА ОДГОВАРАМ И ДА СЕ ТЕПАМ ТУКА?????

ТОА ЛИ Е????

УРКО ЛИ Е ТОА ГОВЕДО???????????????????????
СТЕК ТИ ЛИ СИ???? ЏОНИ КОПИЛЕ?????????
@Stefan-kobe е. :D

Да, со 0 титули во ЛШ и 0 фактор во истото натпреварување. Нека продужи така да се докажува немам ништо против.
Па добро реално форс беше, ама ај те молам кажи ми што е погрешно во мислењето? Каков фактор е Ибрахимовиќ во ЛШ? Најголем успех му е испаѓањето у 1/2 финале од Интер 2010 година, толку за Ибра во ЛШ.

 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.114
Поени од реакции
107.348
Не спинувај за ЛШ беше муабетот тука, Марли за Серија А збори. Јас никогаш немам речено дека Ибра е лош играч, класа е и нема збор тука. Ама дека не е фактор во ЛШ нити некогаш бил тоа е исто факт.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.829
Поени од реакции
23.044
Интересен факт ако се земат последните 19 кола од претходната сезона и овие 18, значи хипотетички би имало уште едно коло до крај, победникот во Серија А би бил веќе решен со тоа што Милан би имале 84 поени, Интер 76 поени, Јувентус 68 и натпревар помалку...

Значи шампионот би бил пак Јувентус, дека според експертизите на многумина вклучувајќи го и Марли тука си играле курташак, ако сакале сите имале на кур да ги дигнат и ќе завршеле со 100 бода минатата сезона...

Ама зашто со вакви глупи постои, кој свите видовмо дека Јуве освои титула лани на 4 кола до крај, и само играњето курташак од кога математички беа недостижни Интер се доближи на еден бод за да мислите дека сте биле у борба за титула.

Незнам зашто со сила идете со главата у зид по ова прашање
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.318
Поени од реакции
57.777
Повеќе би одговарало како Тувалу да сакаат да се вратат во унија со ОК, отколку САД ама ајде. :D
Па малигно ткиво, вака испаѓа како да малигното ткиво само се откинало од здравото, оти Интер се оддели од Милан, а не обратно. Или можи вака, до 1908 Милан живеел со вирус кога развил имунитетна реакција и го исфрлил, а вирусот продолжил да егзистира на границата меѓу животот и смртта. Или пак вака, тогаш бил извршен успешен егзорцизам и демонот бил исфрлен од Милан, ама нема логика, излегва дека демонот сам си извршил егзорцизам, нема логика. Ама ако претпоставиме дека тогаш демонот го забележал крстот на логото на Милан, па се само егзорцирал за вечни векови, има логика.
А името не го даваме никогаш! Најдете си друго ако не сакате Интер да се викате.
Ај доста е ги потрошив аналогиите..
Со зборовите на Пепино Приско: тоа што Интер се одвои од Милан е доказ колку далеку можеш да стигнеш, почнувајќи од ништо :D

Марли имаше некоја хехе реплика на ова, заборавив, може ќе му текне.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.940
Поени од реакции
6.115
Milan li e Man Junajted li e, ne deka Milan nemase da gi pobedi umrenite ama toa e sram od penal.
 
Член од
12 јули 2018
Мислења
1.471
Поени од реакции
4.639
Нема ни п од пенал шо ви е. Само го сруши како Турците руски авион, ништо страшно.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom