Serie A 2020/21

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    129
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
9.601
Поени од реакции
16.117
Иако не ме праша мене сепак да ти одговорам, ДА. Дома против Беневенто и Лацио, гости Виола, едноставно МОРА 9 бода да се освојат. Ги потрошија џокерите за киксови против Сампа и Удинезе.
Па и Јувентус ако сака титула мора да освои 9 бодови или најмалку 7, со оглед на тоа што сепак игра со Наполи во гости.

И Јувентус ги потроши џокерите со киксови против Кротоне, Беневенто и Фиорентина.

Нејсе, јас само не му го сфатив контекстот на Џони, затоа го прашав.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
34.192
Поени од реакции
89.387
Па и Јувентус ако сака титула мора да освои 9 бодови или најмалку 7, со оглед на тоа што сепак игра со Наполи во гости.

И Јувентус ги потроши џокерите со киксови против Кротоне, Беневенто и Фиорентина.

Нејсе, јас само не му го сфатив контекстот на Џони, затоа го прашав.
Јас го сфатив, така кажа затоа што на хартија следни 3 кола севкупно земено имате потешки противници од Интер, а друга работа е што Јувентус игра очајно сезонава. Секако, тоа не значи дека немаат шанси или дека нема да ги добијат сите три, ама од тоа до сега што го видовме од нив тешка работа сите три да ги тепаат.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
4.646
Поени од реакции
6.522
Мора ако сакаат титула, инаку не значи дека ќе тепаат сигурно.
Следните три кола се повеќе одлучувачки за Милан, отколку за Интер. Милан е во ситуација да мора... Не значи премногу дури и да ја зголеми предноста пред Интер.
 
Член од
30 август 2017
Мислења
779
Поени од реакции
1.271
Јуве игра два натпревари со Наполи, Рома и Сампдорија. Од овие 4 натпревари да вади 10 бода е во голем ќар, и со можни такви резултати дефинитивно се враќа во игра за скудетото. Мое мислење, овие 4 натпревари се одлучувачки за Јуве
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
4.984
Поени од реакции
13.402
На Кајгана форум во 22 коло се прогласува шампион. За сите тимови одлучувачки наредни три а до крај уште 16 остануваат.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.819
Поени од реакции
83.117
На Кајгана форум во 22 коло се прогласува шампион. За сите тимови одлучувачки наредни три а до крај уште 16 остануваат.
Следните две недели се клучни
Автоматски споено мислење:

Иначе не зезајте, баш јас не добивам такво мислење како било кој фан да ја смета сезонава за било како решена, вака од страна мене ми делува дека Јуве има сосема солидна шанса за титула, немам видено било кој да го избрише, дури повеќе луѓе очекуваат враќање на Јуве и киксови на миланскиве екипи наместо продолжение на игриве на Интер и Милан

Очекувам да се утепаат од кискање и Милан и Интер до крај, па титулата да зависи од тоа дали Јуве ќе реши да покаже добра игра или ќе планира да губи бодови
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
4.984
Поени од реакции
13.402
Следните две недели се клучни
Во случај на ист број бодови од овие три кола на две или повеќе од гореспоменатите екипи, дополнително ќе се дискутира два дена за тоа кој имал појаки противници.
Ти си добар со табелите и статистиките ќе помогнеш ако треба.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.819
Поени од реакции
83.117
Во случај на ист број бодови од овие три кола на две или повеќе од гореспоменатите екипи, дополнително ќе се дискутира два дена за тоа кој имал појаки противници.
Ти си добар со табелите и статистиките ќе помогнеш ако треба.
Еве, ако го интересира лани како изгледала табелата после 19 одиграни мечеви:

1. Јуве 48 поени (+19)
2. Интер 46 поени (+24)
3. Лацио 43 поени (+24)

Ако Јуве го добие заостанатиот меч тогаш:

Јуве би имал 9 поени помалку и подобра гол разлика од минатата сезона

Интер има 5 поени помалку и -2 гол разлика во споредба со лани

Милан има 18 поени повеќе во споредба со лани ова време и +23 подобра гол разлика во споредба со лани

Разликата меѓу првиот и вториот е иста како и лани, а еден бод поблиску би бил третиот во спроедба со првиот од лани

Значи...нема огромна промена од аспект на бодови, разлики и слични ствари, само имињата се сменети :D
Автоматски споено мислење:

A ете, интересно е и покрај неатрактивниот фудбал на Јуве дека годинава би имале бољи гол разлика во споредба со лани
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
13.403
Поени од реакции
10.105
исклучете панелките, не цепете дрва, намалете ги климите... затоплува..
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
2.207
Поени од реакции
3.921
Абе тоа Јувентус последните 3 Скудета ги освои со неигра, па за 3 натпревара :icon_mrgr:
Вие со Матри и Вучинич титула земавте, ама сега Милан ги држи судиите. Тоа малце ја прави ситуацијата интересна. Ние секако сме некадарни за титула.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom