Serie A 2020/21

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    129
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 октомври 2010
Мислења
4.990
Поени од реакции
13.416
Навистина неоправдана провокација од Запата после ова разнесување со базука врз големиот Ибрахимовиќ кој има поише голови отколку Дуван настапи.... и прими 9 гола на последните 3 утакмици од истиот ДЗ.

Сега Марли ќе врти на Арена да фати кадар како е фаулиран Ибракадабра.

Него што е со Кеси и ваљањево по терен? И таму мислам имаше некој контакт ама ај да почекаме Марли со експертизата да не избрзуваме со заклучоци.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.819
Поени од реакции
83.117
На Николов му требаа пет ипол минути игра во Серија Б за да добие жолт :cuc:
Автоматски споено мислење:

А и Жута игра :vozbud: :vozbud: :vozbud:

СК1 - брингинг д куалити фудбол ту ју :vozbud:
 

Джонтра Вохохолта

I`m with the fucking FBI
Член од
20 јули 2020
Мислења
4.539
Поени од реакции
29.689
Сега Марли ќе врти на Арена да фати кадар како е фаулиран Ибракадабра.

Него што е со Кеси и ваљањево по терен? И таму мислам имаше некој контакт ама ај да почекаме Марли со експертизата да не избрзуваме со заклучоци.
На Кеси тоа повеќе изгледа ко да се трга од пред тој што шутира, да не го изблокира.

Ама Ибра види го, физички најдоминантниот играч во светот, на 40 години многу јак што бил и сите му се плашеле.

Паѓа на земја од секој обичен дуел.. но сепак ко што кажа, останува да видиме Марли што ќе каже. :D
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
12.627
Поени од реакции
18.475
Сега Марли ќе врти на Арена да фати кадар како е фаулиран Ибракадабра.

Него што е со Кеси и ваљањево по терен? И таму мислам имаше некој контакт ама ај да почекаме Марли со експертизата да не избрзуваме со заклучоци.
На Кеси тоа повеќе изгледа ко да се трга од пред тој што шутира, да не го изблокира.

Ама Ибра види го, физички најдоминантниот играч во светот, на 40 години многу јак што бил и сите му се плашеле.

Паѓа на земја од секој обичен дуел.. но сепак ко што кажа, останува да видиме Марли што ќе каже. :D
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
4.647
Поени од реакции
6.525

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
9.603
Поени од реакции
16.119
Со Сампдорија,Рома и Наполи играте следните три кола... да не очекувате 9 бода?
Интер игра против Беневенто, Фиорентина и Лацио. Ти очекуваш 9 бода?
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
8.849
Поени од реакции
6.926
Со Сампдорија,Рома и Наполи играте следните три кола... да не очекувате 9 бода?
Па ќе освојат 6 бода затоа што Наполи ќе побара да се одложи мечот.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
34.193
Поени од реакции
89.395
Интер игра против Беневенто, Фиорентина и Лацио. Ти очекуваш 9 бода?
Иако не ме праша мене сепак да ти одговорам, ДА. Дома против Беневенто и Лацио, гости Виола, едноставно МОРА 9 бода да се освојат. Ги потрошија џокерите за киксови против Сампа и Удинезе.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.560
Поени од реакции
8.245
Каљари со 6 порази во низ и моментално во зона на испаѓање му го продолжиле договорот на Де Франческо :facepalm:
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
4.647
Поени од реакции
6.525
А бе не се залетувајте... морало...

Видовме до сега многу пати дека не оди баш така. Ниту еден клуб не покажа квалитет за да се колнеш во него, уште па на три натпревари.

Јас сум многу претпазлив со очекувањата за наредните три кога е Милан во прашање, иако навидум се лесни натпревари.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
2.711
Поени од реакции
5.997
На полусезона Милан ќе заостанува 5 бода зад Јувентус, mark my words;)
Пак се залетаа Јувуенташиве после една победа со Болоња и тоа дома на мускули, малку им беше плескањето пред недела дена и враќањето во реалноста...

Да не маркираме пак вака зборови? Од цела оваа реченица за маркирање точен е само бројот 5, моментално Јувентус е на делба на 5-тата позиција со Аталанта...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom