Serie A 2020/21

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    129
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
26 јануари 2019
Мислења
2.051
Поени од реакции
2.753
Семејството Ањели секогаш биле господа. И хендикеп (Пирло како тренер) им даваат на помалите клубови и овие пак може да се самоуништат.
Трауми.
Само уште некој на тебе да ти дал смисла за хумор добро би било.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
6.860
Поени од реакции
4.967
се гледа дека конте тврдокорен ѓубренташ си остана којзнае што изнарече на судијата цели басни изнакажа пред да влезе под трибина........5-6 меча бан не му бега......

а и на пиоли ќе му се стреси сега столчето после вакво шлакање денес , едно-две остуства на играчи плус ќе го досредат

и пирло си ја дочека шансата за консолидација, со брзина подолу ќе претекне без проблем ..........тимот е среден веќе и оди со сите победи до крај на првенството
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.792
Поени од реакции
7.097
Без разлика што беа здраво исплескани од Аталанта денес, Милан се покажа како тим со најголеми муда во Серие А, барем првава полусезона.
Изненадувачки, ама заслужено се први на табела после 19 утакмици.
Така да, честитки за ретардираните комшии од преку улица.
Мислам дека сезонава ЛШ нема да им избега за малку, како пред две сезони. А покажуваат стабилност што може да ги однесе и до титула, со оглед на тоа што нема некој изразит, доминантен фаворит.
Едно е сигурно после првиов дел од сезоната, ќе биде вистинска кланица до крај за ЛШ местата.
 
Член од
12 јули 2018
Мислења
782
Поени од реакции
1.801
Ако постоеја уште дилеми за позицијата бр. 1, од вечерва би требало да се разрешуваат. Всушност би требало да се почнати со разрешување од пред 2 недели. Во Италија сите екипи се борат за 2-ро место, па за лига на шампиони, па за лига на европа, па за средина на табела, па за опстанок. Освен Јувентус секако.
 

Down

Stoned Jesus
Член од
4 мај 2012
Мислења
1.676
Поени од реакции
2.499
Каква гнасна екипа се овие Аталанта, утепаа од мавање судијава па цело време пушта игра...тој Иличич само у таква гнасна екипа може да просперира ебате чичкото со бела брада што на 40 години станува фудбалер.....а лани си го шитна тимот у ЛШ... гнаси цела екипа, среќа Интер играат топло ладно.

А Јувентус мислам дека се небитни оваа сезона нема да ги коментирам, после поразот од Интер се виде дека нема да освојат оваа сезона.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
9.664
Поени од реакции
16.331
Каква гнасна екипа се овие Аталанта, утепаа од мавање судијава па цело време пушта игра...тој Иличич само у таква гнасна екипа може да просперира ебате чичкото со бела брада што на 40 години станува фудбалер.....а лани си го шитна тимот у ЛШ... гнаси цела екипа, среќа Интер играат топло ладно.

А Јувентус мислам дека се небитни оваа сезона нема да ги коментирам, после поразот од Интер се виде дека нема да освојат оваа сезона.
Многу напатено мислење.

Олади малку, прошетај и врати се назад подобро ќе ти биде.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
7.667
Поени од реакции
18.938
Член од
4 октомври 2010
Мислења
4.788
Поени од реакции
6.840
Со овој Кулушевски прашање е дали ќе направи нешто добро, па ќе направи некоја глупост или веднаш штом прими топка ќе погреши. :)
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
9.664
Поени од реакции
16.331
@Трибиани слободно пушти 30-31ва минута некаде и имаш дефиниција за еднонасочноста на Квадрадо и неговиот комплетен недостаток од креативност и лесни решенија.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
9.664
Поени од реакции
16.331

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.805
Поени од реакции
938
@Трибиани слободно пушти 30-31ва минута некаде и имаш дефиниција за еднонасочноста на Квадрадо и неговиот комплетен недостаток од креативност и лесни решенија.
Најако е што можеше да бира на кој да подаде десно Роналдо горе играч сам, и оп оп незнаеше кај тера па ја дувна 3 метра над гол :D :D :D
Автоматски споено мислење:

Секое денарче вреди.

20 години е, знае да игра фудбал, специфичен фудбалер кој нема особена брзина ама техника и визија на завидно ниво.
Криво му е што не го зедоа, да не копам сега постови кај го фали, Траволта ти е тоа, најконтороверзниот лик на форумов и пошироко со ветар у леџа од Јосоно нема граници за него веќе :icon_mrgr::icon_mrgr::icon_mrgr:.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom