Serie A 2012/2013

Кој ќе биде шампион 2012/2013?


  • Вкупно гласачи
    432
Статус
Затворена за нови мислења.
М

Мартин`

Гостин
Ја да одам на време да си ги пишам Интер шампиони годинава додека не е паднат коефициентов зошто ние ако успееме во Европа да испаднеме ќе бидам задоволен со овој тим, а Јувентус мислам ќе ја нема таа среќа од лани и ќе игра на 2 „фронта“.
 
Член од
24 мај 2012
Мислења
50
Поени од реакции
10
Колку кошта една сезона од сериа А,штом телма можи да си ја дозволи и дали и други мак тв биле заинтересирани сезонава за купување на тв правата?
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.903
Поени од реакции
5.920
Колку кошта една сезона од сериа А,штом телма можи да си ја дозволи и дали и други мак тв биле заинтересирани сезонава за купување на тв правата?
Прашај ги на ФБ преку порака, ама не верувам дека би ти кажале.
Не ми верува дека некој знае тука, но ако има некој информација нека ја подели.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
5.672
Поени од реакции
11.373
М
Колку кошта една сезона од сериа А,штом телма можи да си ја дозволи и дали и други мак тв биле заинтересирани сезонава за купување на тв правата?
Мислам дека 300000 еура беше за 3 или 4 сезони,ама не сум 100 % сигурен
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
4.896
Поени од реакции
5.064
Поздрав од врвот на табелата ;)
 

Pece4ever

Скопјанишен
Член од
19 ноември 2009
Мислења
576
Поени од реакции
186
хахахах, нашиве значи намерно не играат добро (значи кога ќе сакаат има да растураат), а вашите толку знаат да играат, затоа се таму кај што се, ах логико што ме напушти вака млад:facepalm:
жити се, а каде се тоа Милан, многу ме интересира?
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.268
Поени од реакции
17.954
Кавани и Озил во елемент биле вечерва!!!
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
28.315
Поени од реакции
36.899
:pos:
А ми текнува на онаа сликата кога дојде Ибра, ок Ибра стаен, Пато, Робињо, Инзаги ... и оној на О нигерот, мислам на О дека му почнуваше името, зашто бе ? :pos:
Немаше никаква поента тоа.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.115
Поени од реакции
8.131
:pos:
А ми текнува на онаа сликата кога дојде Ибра, ок Ибра стаен, Пато, Робињо, Инзаги ... и оној на О нигерот, мислам на О дека му почнуваше името, зашто бе ? :pos:
Немаше никаква поента тоа.
Oduamadi xD ke vi go zbrca koa ke igrate so torino ne se sekiraj

Nego ja glease so peskara cela utakmica? Me interesirase eden nivni igrac...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom