Serie A 2012/2013

Кој ќе биде шампион 2012/2013?


  • Вкупно гласачи
    432
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 октомври 2009
Мислења
1.520
Поени од реакции
2.366
Aј барем во европа да играат добро, да не ја срамат италија ..
брееј што кажа... Милан е синоним за Лига на Шампиони... и да испадни во групи тоа нема да го намали значењето на милан во ЕВРОПСКИОТ фудбал
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.456
Поени од реакции
11.908
брееј што кажа... Милан е синоним за Лига на Шампиони... и да испадни во групи тоа нема да го намали значењето на милан во ЕВРОПСКИОТ фудбал
Абе џабе е синоним ако годинава се обрукаат (ко лани Ман утд, кога испадна од лесна група)..
--- надополнето: 26 август 2012 во 20:05 ---
Ti si najgolemiot talent na forumov ..

Duri uzalud e i da se zapocne bilo kakva konverzacija so tebe, glupokjata tvoja nema granica. Samo napred druze.
:facepalm::гомце:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.758
Поени од реакции
8.572
Абе боље да победи милан денеска пошто ќелаицата ќе вика ете гледате победуваме и без ѕвезди и нема да купат играчи... А вака ако изгуби милан, ќе мора да купи некоја ѕвезда :X3:
--- надополнето: 26 август 2012 во 18:32 ---
Стадионов во Милан крца еј, нема празно седиште, 90 000 има гледачи :pos:
празен ли беше озбилно ?? не сум гледал ..
 
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.008
Поени од реакции
917

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.883
Поени од реакции
83.318
На крај краева може некоја сосема десета да освои Серија А сезонава-Пескара,Џенова,Сампдорија..
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.120
Поени од реакции
7.834
нема разлика...исто е да си тренер и играч... :)
Не се прави сега наивен. Која е разликата да намести меч тренер и да намести играч? Дали ако згазиш човек со возило има разлика дали си возел кола, камион или автобус?
 
Член од
21 октомври 2009
Мислења
1.520
Поени од реакции
2.366
(ко лани Ман утд, кога испадна од лесна група)..
хах џабе..... иако се обрукаа, никој не сака да се падне со нив и лани и годинава и вгодина... и трипати да отпаднат во групи пак ќе биде исто....
Историја не се прави во една, две сезони.. не не
чекај .. па јуве е во 3 барабан (мислам) значи ќе игрра во групи со две јаки екипи..
милан е во прв барабан.. па поголеми почетни шанси за обрукувење има Јуве (иако моментално се подобри од милан)
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.456
Поени од реакции
11.908
Не се прави сега наивен. Која е разликата да намести меч тренер и да намести играч? Дали ако згазиш човек со возило има разлика дали си возел кола, камион или автобус?
Со авион ако згазиш е полошо отколку со точак :pos: :pos:
--- надополнето: 26 август 2012 во 20:19 ---
празен ли беше озбилно ?? не сум гледал ..
Па со оглед дека е недела и тоа од 18:00 се играше, стадионот требаше да биде полн ... Моја проценка испод 30 000 имаше ...
--- надополнето: 26 август 2012 во 20:22 ---
хах џабе..... иако се обрукаа, никој не сака да се падне со нив и лани и годинава и вгодина... и трипати да отпаднат во групи пак ќе биде исто....
Историја не се прави во една, две сезони.. не не
чекај .. па јуве е во 3 барабан (мислам) значи ќе игрра во групи со две јаки екипи..
милан е во прв барабан.. па поголеми почетни шанси за обрукувење има Јуве (иако моментално се подобри од милан)
Па ако е во 3 барабан, јас баш сакам да имаме група на смртта, на пример Барса (1 шешир), Ман Сити (2 шешир) и Борусија Д. (4 шешир) ... Сакам да видам до кај е Јуве, како напредувал, дали ќе се носи со јаките екипи...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom