Serie A 2012/2013

Кој ќе биде шампион 2012/2013?


  • Вкупно гласачи
    432
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 јануари 2012
Мислења
1.800
Поени од реакции
1.665
Член од
23 август 2010
Мислења
36.401
Поени од реакции
100.571
Јас па изумив дека имаат суспендирани играчи Наполи и ги спукав Т2 2+. Ае што биде нека биде.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.003
Поени од реакции
22.911
На Инсиње ваљда е мислено. Seems legit.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.120
Поени од реакции
7.834
So Bonera i Yepes do skudeto


pa uste za Juve najdovte da zborite...
Тоа и на брат ми му го зборам. Наместо да гледа дека Милан не му е среден и главна ѕвезда во тимот им е еден смешен Ночерино тој ми се буни за пеналот над Лихт затоа што претходно било офсајд. Па барем да го дадеше пеналот Видал па да имаше материјал да се збори.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.456
Поени од реакции
11.908
Абе боље да победи милан денеска пошто ќелаицата ќе вика ете гледате победуваме и без ѕвезди и нема да купат играчи... А вака ако изгуби милан, ќе мора да купи некоја ѕвезда :X3:
--- надополнето: 26 август 2012 во 18:32 ---
Стадионов во Милан крца еј, нема празно седиште, 90 000 има гледачи :pos:
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.169
Поени од реакции
1.324
Абе боље да победи милан денеска пошто ќелаицата ќе вика ете гледате победуваме и без ѕвезди и нема да купат играчи... А вака ако изгуби милан, ќе мора да купи некоја ѕвезда :X3:
--- надополнето: 26 август 2012 во 18:32 ---
Стадионов во Милан крца еј, нема празно седиште, 90 000 има гледачи :pos:

:pos: :pos::pos:
Да се соберат сите гледачи 2 стадиони од Јувентус ќе наполнат (y) :pos:
 

Marchelo93

Дипломиран Џаболебар
Член од
10 јули 2011
Мислења
1.931
Поени од реакции
1.997
Берардиииииииииииииииииииииииииииииииииии,Гастадело,Коста или кој и да ви го пикна ама ви го пикна јако :vozbud:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom