Serie A 2012/2013

Кој ќе биде шампион 2012/2013?


  • Вкупно гласачи
    432
Статус
Затворена за нови мислења.

Pece4ever

Скопјанишен
Член од
19 ноември 2009
Мислења
576
Поени од реакции
186
Што ќе освои Јуве, Типстер куп, на Спортлајф кладилници или ..?
 

Noorotic

пецач на риби
Член од
22 февруари 2011
Мислења
892
Поени од реакции
383
уште треба леб да јадете дур да го стигнете Јуве ;), и интересно е демек милан и интер градски ривали а тука се здружуваат и двата против Јуве, али тоа е некој се бори за 7мо место некој за 2ро а Јуве е шампион
 

Pece4ever

Скопјанишен
Член од
19 ноември 2009
Мислења
576
Поени од реакции
186
уште треба леб да јадете дур да го стигнете Јуве ;), и интересно е демек милан и интер градски ривали а тука се здружуваат и двата против Јуве, али тоа е некој се бори за 7мо место некој за 2ро а Јуве е шампион
А некој ќе се теши со колку титули Лига шампиони? како беше една, две колку ...
 

Noorotic

пецач на риби
Член од
22 февруари 2011
Мислења
892
Поени од реакции
383
А некој ќе се теши со колку титули Лига шампиони? како беше една, две колку ...
Сите вкупно гледано ти ако сакаш теши се со одреден вид на титули ако немаш друга работа али сите заедно титули ... јадете фурни не губете време
 

Pece4ever

Скопјанишен
Член од
19 ноември 2009
Мислења
576
Поени од реакции
186
Сите вкупно гледано ти ако сакаш теши се со одреден вид на титули ако немаш друга работа али сите заедно титули ... јадете фурни не губете време
Ги рачунаш и оние од Тим Трофео, Ајакс куп, Малазија Куп, Турново Куп, со толку титули у Италија, требаше да бидете најтрофеен европски клуб
 

Noorotic

пецач на риби
Член од
22 февруари 2011
Мислења
892
Поени од реакции
383
Ги рачунаш и оние од Тим Трофео, Ајакс куп, Малазија Куп, Турново Куп, со толку титули у Италија, требаше да бидете најтрофеен европски клуб
не Сериа а и ЛШ само
 

Pece4ever

Скопјанишен
Член од
19 ноември 2009
Мислења
576
Поени од реакции
186
не Сериа а и ЛШ само
АААААа така така, ондах се извињавам, епа да јадеме фурни тогаш што други ни останува, а вие можете пријателски да се зближите Нотингем форест, како великани на европските натпреварувања, по борјот на ЛШ титули
 
Член од
13 јануари 2012
Мислења
1.800
Поени од реакции
1.665
уште треба леб да јадете дур да го стигнете Јуве ;), и интересно е демек милан и интер градски ривали а тука се здружуваат и двата против Јуве, али тоа е некој се бори за 7мо место некој за 2ро а Јуве е шампион
Додека Интер и Милан освојуваа се Јуве се бораше за Сериа Б ;)
 

Pece4ever

Скопјанишен
Член од
19 ноември 2009
Мислења
576
Поени од реакции
186
Додека Интер и Милан освојуваа се Јуве се бораше за Сериа Б ;)
Ти текнува ли на дербито Јуве - Албинолефе, кое пред неколку години "старата баба" го доби убедливо, три недели се славеше низ улиците на Торино

ПС. немам право да зборам за ова и ние 80' игравме у Б :)
--- надополнето: 26 август 2012 во 15:19 ---
а до 2005 додека Јуве освојуваше интер се бореше за 7мо место едно 20 години :pos:
затоа им ги земаа двете титули, поради тоа што се борел за шампион до 2005
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.903
Поени од реакции
5.920
Многу очаен потег. Оваа ситуација е веќе на крајот, кога успеа да ја извади. Пред тоа уште одма кога ја фати, се лизгаше и влезе цела ама успеа да ја извади. Требаше да покажат снимка од тој кадар што ти е сликата и најубаво ќе се видеше, иако успеа колку толку да се види дека топката успеа да влезе и при првиот кадар.

Да најдам слика од Буфон како ја држи од топката по ударот на Мунтари надвор од голот и да пишам АЈ СЕА да не треба?
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.169
Поени од реакции
17.761
Остај те ѓи бе јуве на рат,гледајте пак ќе имамо големо дерби,самдорија-џенова,ќе биде забавно:D.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom