Serie A 2012/2013

Кој ќе биде шампион 2012/2013?


  • Вкупно гласачи
    432
Статус
Затворена за нови мислења.

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.115
Поени од реакции
8.131
Na polusezona oni igrac koj ne im e pri kraj na dogovor ne prodavat, toa zaboravi go od niv, go vide denes Dela Valle, nema sansa on da se soglasi za takvo nesto, nejse, Milan, ili Inter, ili Juve mozat da go angaziraat samo ako nekoj od strana ne go saka, a toa tesko da e slucaj, City ili nekoj ko niv garant ke se umesa i pisi propalo, a i vo takva situacija ke si bara prilicno bogat dogovor, sto na primer na Milan ne bi im odgovaralo, pogotovo pa sega ako go zemat Kaka.
Абе не ни размислував за Јануар.... зборот ми беше дека Јануари ќе има највеќе напади за него. Некои тимови што по почетоков ќе утврдат дека не иде баш ќе удрат по Јоветич зошто не играл во ниту еден еворопски куп. А ако остане до наредно лето и ако не го скине пак некоја повреда очекувам да играат европа и ако сакаат и таму да се покажат ќе мора ем да ги откупат позајмиците ем да надоградат нешто. Жртва ќе мора да дадат и мислам дека на него ќе падне одлуката.

И незнам што лошо ќе биде тоа да остане во Сериа А... јес да е очај моментов али јас глеам предност зошто горе доле некој 5 клубови се со минимални отскокнувања од квалитетот и ќе си одзимаат бодови во трка за титулата. Ако конкуренцијата на тимовите се стабилизира на 5 -6 + 1 изненадување секоја година со постепено качување на квалитетот на овие тимови на долгорочен план изгледа интересно и има простор за да се напредува.

Иначе лани во Ноември го продолжил за 3 години договорот со Фиорентина. Плата неможам да кажам колкава зима али не би требало да е некоја висока башка и 22 години има и ако потпише за стабилен клуб сигурен сум дека ќе доживее 3 нови договори (продолжувања) така да и он сигурно би прифатил плата што може да ја даде редовен конкурент (од топ 3те ) за титула во калчо односно од 4 милиони по сезона од старт....
 
Член од
3 февруари 2010
Мислења
570
Поени од реакции
69
I toa e ofsajd, tak da ti imas najmalku pravo da zboris koj imal a koj nemal dopirni tocki so fudbalot so ogled deka osnovni fudbalski pravila uste ne ti se jasni ... ocigledno.
Затоа барам помош од господата „сезнајковци“ од фан-клубовите Милан и Интер ;)
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
28.315
Поени од реакции
36.899
Затоа барам помош од господата „сезнајковци“ од фан-клубовите Милан и Интер ;)
Sea deka si se poeba mi go teras u glupava nasoka muabetov, covek ne treba da e seznajko za da znae deka toa e ofsajd, i fanovi na Juve od forumov toa go potvrdija, ti na kraj kraeva se pravese seznajko, ne nie, i se zaeba, jebiga, nemase nikakva potreba od takva konstatacija u prviot del od toj post so ogled na ostatokot od istiot. ;)
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.103
Поени од реакции
2.514
Шо е работата бе, не гледав фудбалот, ама сега ве читам голема галама се кренала.. Шо се деси?
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.903
Поени од реакции
5.920
Шо е работата бе, не гледав фудбалот, ама сега ве читам голема галама се кренала.. Шо се деси?
Па најверојатно имало офсајд(не видов, не коментирам), кој ваљда не беше виден и веднаш се деси пенал врз Лихштајнер(кој не знам дали беше пенал, како единечна ситуација). Видал шутна, Миранте го фати.
 
Член од
21 мај 2007
Мислења
422
Поени од реакции
141
Шо е работата бе, не гледав фудбалот, ама сега ве читам голема галама се кренала.. Шо се деси?
Шо се деси!?!
Па Јуве игра, навикнете се да има галама кога играат најдобрите ;)
 

Noorotic

пецач на риби
Член од
22 февруари 2011
Мислења
892
Поени од реакции
383
Според навивачите на интер и милан голот е неважечки имало офсајд и судијата е директен виновник за разултатот

 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.103
Поени од реакции
2.514
Сеа го видов голот на Пирло и стварно сумлив.. Како не беше овој судија на дербито Милан - Јуве, голот на Мунтари за 2 ќе го сметаше.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.104
Поени од реакции
359
Pogolem FAIL od ova nemam videno posle se so mu se desi na juve sega demek FIGC mu pomaga pa use FIGC ARBITRI :facepalm:.
P..s. Do site daj oladete ete stavija sudii pozadi golovite i toj ubavo vide daj ne go tupete gledajte si gi svoite klubovi ebago!! Koga se svirea razni cudni penali za milan(go spomnuvam milan bidejki na nego mu se sudea) ili koga se igrase raka vo sesnaeset nikoj niso ne vikase a sega odma ripaat site pa duri da mozat na plostad ke se soberat kje protestiraat ccc...
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Pogolem FAIL od ova nemam videno posle se so mu se desi na juve sega demek FIGC mu pomaga pa use FIGC ARBITRI :facepalm:.
P..s. Do site daj oladete ete stavija sudii pozadi golovite i toj ubavo vide daj ne go tupete gledajte si gi svoite klubovi ebago!! Koga se svirea razni cudni penali za milan(go spomnuvam milan bidejki na nego mu se sudea) ili koga se igrase raka vo sesnaeset nikoj niso ne vikase a sega odma ripaat site pa duri da mozat na polostad ke se soberat kje protestiraat ccc...
Абе уште не сваќате дека ФИГЦ се на страната на Јуве. Само Конте е најслаба карика и го суспендираат за да не му прај проблеми на Јуве.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom