Serie A 2012/2013

Кој ќе биде шампион 2012/2013?


  • Вкупно гласачи
    432
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.104
Поени од реакции
359
многу предвидуваат такво сценарио на утакмиците на Рома со Земан, но ќе видиме, можеби пријателските не се некое мерило, ама од 9 пријателски утакмици примивме 3 гола јас лично сега одбраната ја осеќам подобра, плус тимот физички е многу подготвен .. сепак првите неколку утакмици ќе ни дадат некоја слика за Рома :)
--- надополнето: 24 август 2012 во 12:48 ---
на прв поглед изгледа многу офанзивна тактикава и формацијава :pos::pos:
Ako vaka pocne protiv juve gol prima vo prvite 2-3 min :) Inace taktikava se vika zbuni go neprijatelot :D
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.456
Поени од реакции
11.908
многу предвидуваат такво сценарио на утакмиците на Рома со Земан, но ќе видиме, можеби пријателските не се некое мерило, ама од 9 пријателски утакмици примивме 3 гола јас лично сега одбраната ја осеќам подобра, плус тимот физички е многу подготвен .. сепак првите неколку утакмици ќе ни дадат некоја слика за Рома :)
--- надополнето: 24 август 2012 во 12:48 ---
на прв поглед изгледа многу офанзивна тактикава и формацијава :pos::pos:
Барса вака не тргнува толку напаѓачки :icon_lol: . А пази сега ваков момент : Овој на центарот ја губи топката одма и тројца у жути дресови испаѓаат сами со тие двајца позади на рома и даваат гол во рекордно време од 14 секунди :LOL:. Не, сега сериозно, нема шанси во првенството вака да тргне Рома или пак да игра толку напаѓачки, формацијава е САМОУБИСТВО !
 
Член од
9 ноември 2011
Мислења
15
Поени од реакции
1
Поради тоа што Телма не е во овој 21ви век, па на нивната веб страна не може да се најде никаква информација од оваа година решив тука да се обратам да не знае некој случајно.

Дали Телма ги има откупено правата за Серија А и оваа година, или ни тоа првенство нема да може да го гледам ако не купам некој телевизиски пакет каде што ги има сите Спорт Клуб канали?
 

Ивица ЈМК

Forza Juve Per Sempre!!!!
Член од
28 март 2010
Мислења
1.399
Поени од реакции
270
На гол.ком нема ваква вест. Не знам кој ја ископал од таму....
Абе дај не ги читајте тие goal.com,најголеми шупаци се.Имаш италијански сајтови информирај си се навреме.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.167
Поени од реакции
12.442
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.543
Поени од реакции
22.190
http://www.goal.com/en/news/10/italy/2012/08/24/3328130/marcello-nicchi-praises-the-decision-to-implement-more-officials-?source=breakingnews
Во Италија ке се постават дополнитлни судии покрај головите како во ЛШ и ЕЛ,да се надеваме дека ке бидат од корист...

Исто колку што се и у ЛШ корисни, толку ќе бидат и у серија А :rolleyes:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom