Serie A 2010/2011

Кој ќе биде шампион во сезоната 2010/11 во Serie A?


  • Вкупно гласачи
    417

D-r-ot

од аНбуланта
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.359
Поени од реакции
939
Или Бурдисо, он е скараџија. :)
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.487
Поени од реакции
15.504
А да си го вратиме Бенитез најубаво???..тој барем знае да готви:vozbud:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.549
Поени од реакции
4.465
лелел фала на поздравот лост ин спејс си другарче
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
5.373
Поени од реакции
10.597
Ах овој скаутов миланески што ни направи...Не упропасти,коа најмногу требаше он се укења:icon_lol:
 
P

PewDiePie

Гостин
Кај нас се докажал и покажал али Берлускони не сака лузери јбг.


:tv:
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
5.373
Поени од реакции
10.597
SaSucke ти мора секаде да се умешаш а лепи?
Не се секирај ке видиш во Мај кои се вистинските лузери.Мене она од вторникот не ми личеше на губитнички момент.
Bdw вие во екипа го имате убедливо најголемиот лузер кој отиде во Барса за да освои ЛШ,така да Берлу очигледно многу си сака лузери!
Те молам само немој сеа да ме "утепаш" со 7-te титули шо ги имате во ЛШ
 

D-r-ot

од аНбуланта
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.359
Поени од реакции
939
Не знам што се замараш за Лео, кога и двајцата го имаа на аватар и лани го правеа ванаби Гвардиола (авторски права: Син :)).

П.С. Марли уште го има. :pos:
 

Stallion

Папион __ •°
Член од
13 септември 2010
Мислења
1.142
Поени од реакции
879
SaSucke ти мора секаде да се умешаш а лепи?
Не се секирај ке видиш во Мај кои се вистинските лузери.Мене она од вторникот не ми личеше на губитнички момент.
Bdw вие во екипа го имате убедливо најголемиот лузер кој отиде во Барса за да освои ЛШ,така да Берлу очигледно многу си сака лузери!
Те молам само немој сеа да ме "утепаш" со 7-te титули шо ги имате во ЛШ
Види вака сеа момак, тој лузер уште од кога потпиша за Ајакс во 2001 секоја година(т.е. 10 години со ред) си освојува најмалку 1 трофеј(домашното првенство е загарантирано) :)
со исклучок двете одземени на Јуве, сепак и тие две сезони завршуваше прв со својот тим.

Така да се надеваме дека ќе си ја задржи традицијата, очигледно Берлу многу сака такви "лузери" :tv:

Слободно провери си на Википедија ако не веруваш на таа статистика :)

п.с. сигурно веруваш во таа за Big Game Flop моеш и за оваа :helou:
 
P

PewDiePie

Гостин
SaSucke ти мора секаде да се умешаш а лепи?
Не се секирај ке видиш во Мај кои се вистинските лузери.Мене она од вторникот не ми личеше на губитнички момент.
Bdw вие во екипа го имате убедливо најголемиот лузер кој отиде во Барса за да освои ЛШ,така да Берлу очигледно многу си сака лузери!
Те молам само немој сеа да ме "утепаш" со 7-te титули шо ги имате во ЛШ
Па грди тебе ич таквото да не те боли ја кај се умешувам ова си е тема за сериа А така да циц. it. :baeh:

Ванаби гвардиола ејјј хахахахаха ај ај :pos2::pos2::pos2::pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom