SEO за почетници

Член од
22 јуни 2007
Мислења
840
Поени од реакции
25
Дечки нешто згаснала темава?
Бев зафатен со други проекти јас вон-сео така да може да се навратам повторно на некое ниче овој месец :)
 
Член од
6 април 2013
Мислења
357
Поени од реакции
302
Дечки нешто згаснала темава?
Бев зафатен со други проекти јас вон-сео така да може да се навратам повторно на некое ниче овој месец :)
Ќе сакаш ли да ми пуштиш skype/fb во порака да поразговараме малце на оваа тема пошто на форумов веќе е изумрена и нема никаков апдејт..
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
Ќе сакаш ли да ми пуштиш skype/fb во порака да поразговараме малце на оваа тема пошто на форумов веќе е изумрена и нема никаков апдејт..
Па еве пиши до кај си стасал со работата, дали имаш резултат и слично :) Прашај што те интересира...
 
Член од
6 април 2013
Мислења
357
Поени од реакции
302
Па еве пиши до кај си стасал со работата, дали имаш резултат и слично :) Прашај што те интересира...
До сега имам заработено со Youtube i PPD меѓутоа тоа нема врска со ова па накратко последно што имам направено:
Купени 3 домени.
www.zyngachipsnow.com - пробав со ЦПА немам појма како да донесам трафик за да заработам..
www.grabiphonefree.com - Фејк гивеавејс вебсајт, исто незнам како да го рекламирам
www.mysciencereport.com - Блог/вебсајт планирам да објавувам статии за нови изуми, наука едно др.[DOUBLEPOST=1445960092][/DOUBLEPOST]
Па еве пиши до кај си стасал со работата, дали имаш резултат и слично :) Прашај што те интересира...
До сега имам заработено со Youtube i PPD меѓутоа тоа нема врска со ова па накратко последно што имам направено:
Купени 3 домени.
www.zyngachipsnow.com - пробав со ЦПА немам појма како да донесам трафик за да заработам..
www.grabiphonefree.com - Фејк гивеавејс вебсајт, исто незнам како да го рекламирам
www.mysciencereport.com - Блог/вебсајт планирам да објавувам статии за нови изуми, наука едно др.
 
Член од
4 мај 2014
Мислења
322
Поени од реакции
35
Член од
6 април 2013
Мислења
357
Поени од реакции
302
Сигурна е страната? имаш земано пари?
2 Payments до сега без проблем стигнаа во рок од 1 ден после request. Е сега како и секоја друга PPI и овие знаат да бричат по некоја конверзијаа ама не делкаат многу
 
Член од
1 август 2015
Мислења
27
Поени од реакции
7
дечки што е Pay per instal? и како се заработува преку него?
ако може мала помош
поздрав
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
дечки што е Pay per instal? и како се заработува преку него?
ако може мала помош
поздрав
Pay Per Instal - Плаќање за инсталација
Доколку некој ја инсталире превзема и инсталира дадената апликација или програма ќе добиеш пари.
 
Член од
23 јуни 2007
Мислења
134
Поени од реакции
8
Имал ли некој искуство со купување на backlinks од fiver ???По тоа што го гледам има неки примамливи понуди.Ме интересира ваше мислење
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Имал ли некој искуство со купување на backlinks од fiver ???По тоа што го гледам има неки примамливи понуди.Ме интересира ваше мислење
Да јас нудам меѓу другото и таква услуга ама не сум баш убеден какви ефекти имаат. Генерално колку пари толку музика. На huffingtonpost имаш беклинк за 1500 долари па сега ти види како некој од 5 долари ќе му парира:)
 
Член од
23 јуни 2007
Мислења
134
Поени од реакции
8
Ок, а нели постои варијанта да купиш некои од овие линкови и после тоа да ги индексираш (преку onehourindexing пример) ?Дали тоа би имало ефект ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom